Meral Akşener'den Erdoğan'ın çağrısına yanıt

İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına partisinin grup toplantısında olay yanıt verdi.

Meral Akşener'den Erdoğan'ın çağrısına yanıt

Meral Akşener'den Erdoğan'ın çağrısına yanıt - İYİ Parti genel başkanı Meral Akşener geçtiğimiz günlerde Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın çağrısına partisinin grup toplantısında olay yanıt verdi. Cumhurbaşkanı Erdoğan, “Masayı terk etmek üzere konumunu gözden geçirmeli” açıklaması üzerine Akşener, “Kumar masasında olmadık” ifadelerini kullanmıştı.

Erdoğan'ın Katar Dünya Kupası maçı açılış törenine katılmasının ardından dönüşte gazetecilere yapmış olduğu açıklamada, Akşener’e tepki göstererek “Böyle cevap mı olur” demişti.

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, bugün partisinin grup toplantısında konu üzerinde durarak, “Heveslenenler için üzgünüm ama bizim o masaya oturmaya hiç niyetimiz yoktur” ifadelerini kullandı.

Akşener'in açıklamalarından satır başları..

İYİ Parti Türkiye’nin demokratikleşmesi davasının neferidir ve evet kumar masasına oturmaya da hiç niyeti yoktur. Çünkü İYİ Parti dış politikada zar atmaz. İYİ Parti ekonomide rulet oynamaz. Hukukta tombazla çekmez ve milletin geleceği ile asla bahse girmez. Sayın Erdoğan ve küçük ortağının oturduğu masa öyle bir kumar masasıdır ki saray her zaman kazanır. Ortaya sürülen kimi zaman Türk ordusu kimi zaman sınırlarımız kimi zamansa İhvan müslimin, kimi zaman Filistinliler ortaya sürülür. Bu hileli oyun her zaman kasanın kazandığı, kazanamadığı yerde de oyunun bozulduğu ve şartlar ne olursa olsun sürekli milletimizin ütüldüğü kirli bir oyundur. Bizden dahil olmamızı istedikleri masa işte budur. Bu masa bizim gözümüzde 20 yıldır aynıdır. Heveslenenler için üzgünüm ama bizim o masaya oturmaya hiç niyetimiz yoktur. Çünkü biz o kumar masasını dağıtmaya, saray görünümlü kumarhanenizi de başınıza yıkmaya geliyoruz.

Kamu Gündemi'ni Twitter'dan takip etmek için tıklayın!

SONRAKİ HABER