Meral Akşener ile Vatandaşlar Arasında Terör Tartışması! Kılıçdaroğlu'ndan da Tepki Geldi

İYİ Parti Lideri Meral Akşener'in, İkizdere ziyaretinde gerginlik yaşandı. Bir grubun çok yoğun tepkisi ile karşılaşan Merak Akşener gerçekleştirmeyi planladığı esnaf ziyaretlerini iptal etti.

Meral Akşener ile Vatandaşlar Arasında Terör Tartışması! Kılıçdaroğlu'ndan da Tepki Geldi

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener gün içerisinde Rize'nin İkizdere İlçesine bir ziyaret düzenledi. Planlanan ziyaret kapsamında esnafla biraraya gelen Meral Akşener'e bir grup çok yoğun tepki gösterdi. İYİ Partili grup ile tepki gösteren grup arasında tartışma yaşandı. 

MERAL AKŞENER'İN ZİYARETİNDE GERGİNLİK

Meral Akşener'in ziyaretinde yaşanan bu gerginlik ise polisin araya girmesiyle son buldu. Bir kişi ise PKK'ya dair soru sordu. Gerginlik sırasında bir kişi İYİ Parti Liderine “PKK ile işbirliği yapan CHP ile neden birliktesiniz? Açıklama yapar mısınız?” sorusunu yöneltti. Meral Akşener bu soruya tepki göstererek “Yapmıyoruz kardeşim. Ezan saati iftira ediyorsunuz. Ayıp ayıp, sizi Allah’a havale ediyorum. Meral Akşener’e diyorsunuz. Megri megriyi ben mi söyledim? Osman Öcalan’ın mektubunu ben mi okuttun? Hadi oradan” açıklamasında bulundu. 

Aynı Gün İkinci Protesto

Meral Akşener'in İkizdere ziyareti sonrası gittiği Çayeli İlçesinde de tepkiyle karşılandı. Polisin tepki gösteren grubu dağıtmasının ardından ise Meral Akşener Esnaf ziyaretlerini tamamladı. Akşener'in zaiyaretlerinin ardından ise İYİ Parti'nin sosyal medya hesabından bir paylaşım yapıldı. 

Yapılan paylaşımda Meral Akşener'in ziyaretine dair bir fotoğraf kullanılarak "“Hiç bu kadar bitik ve çaresiz bir sene görmedik” diyor. Karış karış gezdiğimiz memleketimizde maalesef her yerde durum aynı…Milletimiz markette sepeti, pazarda fileyi dolduramıyor" açıklaması yer aldı. 

KEMAL KILIÇDAROĞLU'NDAN PAYLAŞIM GELDİ

Meral Akşaner'in, İkizdere ziyaretinde bir grup tarafından tepki görmesine CHP Lideri Kemal Kılıçdaroğlu'ndan açıklama geldi. Kemal Kılıçdaroğlu paylaşımında hem gösterilen tepkiyi eleştirdi hemde Cumhurbaşkanı Erdoğan'a çağrıda bulundu. Kılıçdaroğlu Twitter'dan yaptığı paylaşımında "Meral Hanım’a Rize’de yapılan saldırı kim bilir ileride hangi videonun konusu olacak. Bu ülkenin dip köşe temizliğe ihtiyacı var. Seçimden korkma Erdoğan!" açıklamasında bulundu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@