Meral Akşener'den Sedat Peker Açıklaması: Durum Sanıldığından Vahim

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener, Sedat Peker tarafından yayımlanan videolar hakkında konuştu. Açıklamasında durumun sanılandan vahim olduğunu ifade eden Meral Akşener, İçişleri Bakanı Süleyman Soylu'ya karşı alerjik bir durumu olmadığını ancak çekilmesinde fayda olduğunu söyledi.

Meral Akşener'den Sedat Peker Açıklaması: Durum Sanıldığından Vahim

İYİ Parti'nin TBMM'de grup toplantısı gerçekleştirildi. İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener grup toplantısı kapsamında yapmış olduğu konuşmasında gündem başlıklarını ele aldı ve son dönemlerin siyasi konu başlığı haline gelenSedat Peker videolarına değindi. 

MERAL AKŞENER'DEN SEDAT PEKER VİDEOLARINA AÇIKLAMA

Meral Akşener konuşmasının başında ekonomi başlıklarına değindi. Daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik baze değerlendirmelerde bulunan Akşener, gündemde yer alan bazı konulara da değindi. Konuşmasının son bölümünde ise Suç Örgütü Lideri Sedat Peker hakkında konuşan Meral Akşener son haftalarda yaşananları ibretle takip ettiklerini söyledi. 

"Meseleye Devletin İtibarı Açısından Bakıyoruz"

Suç örgütü lideri tarafından yayımlanan videolar hakkında yapmış olduğu konuşmasına "Bu devlet, hepimizin." sözleriyle başlayan İYİ Parti Lideri Akşener cümlesini "Devlet insanlığından nasibini almamışların elinde zarar görmesine asla müsade etmeyiz." ifadeleri ile tamamladı. 

Yaşanan durumları da göz ardı edemeyeceklerinin altını çizen Akşener ayrıca Cmhurbaşkanı Erdoğan'a yönelik bazı değerlendirmelerde bulundu. Akşener sözlerine, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kefalet koyduğunu ekleyerek bu işler öyle bir kişinin çıkıp ortaya kefalet koymasıyla olmaz, bu işler şeffaf ve adil şekilde yönetilen yargı süreçleriyle olur, dedi. 

"Durum Sanıldığından Vahim"

Meral Akşener videolar ve iddialar hakkında ayrıca "Bakın durum tahmininizden vahim, vahim, vahim. İçişleri Bakanı'nın kenara çekilmesinde fayda vardır. Delilleri toplayacak kolluk kuvvetlerinin rahatlaması için, adalet mekanizmasının gölgesiz işletilmesi için bu şarttır. Benim Sayın Süleyman Soylu ile ilgili herhangi bir alerjik tutumum söz konusu değildir." dedi.

Süleyman Soylu hakkında ayrıca Akşener görevini yaptığında alkışlarız, yapmadığında eleştiririz açıklamasında da bulundu. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@