Memur-Sen'den Nepal'e Bir Tır Gıda Yardımı

ANKARA(ANKA) -Memur-Sen geçtiğimiz hafta sonu Nepal’de meydana gelen deprem sonrası, bölgeye bir tır gıda yardımı yapma karar aldı. Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, erdemli sendikacılık anlayışları gereğ

Haberler 29.04.2015, 17:02
Memur-Sen'den Nepal'e Bir Tır Gıda Yardımı

ANKARA(ANKA) -Memur-Sen geçtiğimiz hafta sonu Nepal’de meydana gelen deprem sonrası, bölgeye bir tır gıda yardımı yapma karar aldı.

Memur-Sen ve Eğitim-Bir-Sen Genel Başkanı Ali Yalçın, erdemli sendikacılık anlayışları gereği olarak, depremin sarstığı Nepal’e yardıma koştuklarını söyledi.

İHH ile müşterek çalışmayla Nepal’e 1 tır yardım malzemesi ulaştıracaklarını kaydeden Yalçın, "Kardeşlik sınır tanımaz,  ten rengine bakmaz, mazlumun kimliğini sormaz anlayışıyla dünyanın dört bir yanına insani yardım elimizi uzatmaya, mazlumlara ve mağdurlara sahip çıkmaya devam ediyoruz. Ne zaman bir iyilik kervanı yola çıktıysa, biz de katıldık. Nerede bir felaket oldu, yardım çığlıkları yükseldiyse, biz orada olduk, kanayan yaralara çare olmaya çalıştık. Konfederasyonumuz başta olmak üzere, sivil toplum kuruluşlarının ve ülkemizin güzide kurumlarının insani yardımlardaki hassasiyeti nedeniyle bugün ülkemiz insani yardımlar bakımından dünyanın ilk üç ülkesinin arasında yer alıyor. Bu gurur verici bir tablo. Bu tablonun oluşmasında rolü bulunan herkese teşekkür ediyorum" dedi.

Memur-Sen’in Türkiye’nin ve insani yardım kuruluşlarının düzenlediği tüm kampanyalara katkı sağladığını anımsatan Yalçın, “25 Nisan Cumartesi günü Nepal’de meydana gelen 7.8 büyüklüğündeki depremde ölü sayısının 5 bini aştı. Yaralı sayısının 8 bini buldu ve 1 milyon 500 bin kişinin acil yardıma muhtaç. Depremde ve artçı sarsıntılarında 2 binden fazla evin yerle bir olduğu, binlerce evin de oturulamaz hale geldiği, bazı köylerin haritadan silindiği gelen haberler arasında. Erdemli sendikacılık anlayışımızın gereği olarak, depremin sarstığı Nepal’e yardıma koşuyoruz. Nepal’li kardeşlerimizin, ırkına, dinine ve rengine bakmadan sıcak bir samimiyetle yardım elimizi uzatıyoruz. İnsani yardımlar noktasında marka haline gelmiş İHH ile müşterek çalışma yürüterek Nepal’li kardeşlerimize bir tır gıda yardımı yapmak suretiyle desteğimizi başlatıyoruz. Yeni gelişmelere göre, yönetim kurulumuz toplanarak sosyal ortaklarımızla kampanyamızı genişletecek ve yardımlarımızı arttıracak yaklaşımları devreye sokabiliriz. Şimdilik acil olarak, bir tır gıda yardımı ile Nepal’li kardeşlerimizi bağrımıza basıyoruz, onlara yanlarında olduğumuzu, yalnız olmadıklarını buradan ifade ediyoruz" dedi.(ANKA)

(HSN/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@