Memur-sen\'den \'Diyanetime Dokunma\' Eylemi

BURSA’da, Memur- Sen’e bağlı Diyanet- Sen üyeleri son günlerde yaşanan tartışmalarla ilgili \'Diyanetime dokunma\' adıyla eylem düzenledi.

Haberler 19.01.2016, 23:15
Memur-sen\'den \'Diyanetime Dokunma\' Eylemi

(DHA) - BURSA’da, Memur- Sen’e bağlı Diyanet- Sen üyeleri son günlerde yaşanan tartışmalarla ilgili 'Diyanetime dokunma' adıyla eylem düzenledi.

Fetva tartışmalarında, Diyanet İşleri Başkanlığı’nın kasıtlı olarak hedef alındığını iddia eden Memur-Sen’e bağlı Diyanet-Sen Bursa Şubesi üyeleri, Bursa İl Müftülüğü önünde eylem yaptı.

Diyanet-Sen Bursa Şube Başkanı Yüksel Gümüş, ümmet coğrafyasına hizmet eden, mazlumların, çaresizlerin imdadına yetişen, iman ve hakikat ölçülerini her alanda ve herkese hatırlatmaya çalışan Diyanet İşleri Başkanlığı’na yapılan acımasız saldırılara karşı olduklarını söyledi. 

Diyanet İşleri Başkanlığı’na saldırı dilini kullananların, iyi niyetten yoksun, ön yargılı insanlar olduğunu savunan Gümüş, “Diyanet İşleri Başkanlığını itibarsızlaştırmaya bir yöntem olarak kullanmak hiçbir akıl ve vicdan tarafından kabul edilemez. Sapkın, çarpık, yorum ve değerlendirmeler, topluma başkanlığın görüşü olarak takdim edilemez" dedi.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@