Melih Gökçek koltuğunu ‘devretmedi’

Ortaokul öğrencisi Şule Coşkun, 23 Nisan nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in 21 yıldır bırakmadığı koltuğuna oturdu. Gökçek ise çocuk da olsa bir

Haberler 23.04.2015, 15:07
Melih Gökçek koltuğunu ‘devretmedi’

Ortaokul öğrencisi Şule Coşkun, 23 Nisan nedeniyle Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek’in 21 yıldır bırakmadığı koltuğuna oturdu. Gökçek ise çocuk da olsa bir başkasının koltuğuna oturduğunu görmemeyi tercih etti ve “Yoğun programım var” diyerek törene katılmadı.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta coşkuyla kutlanırken, gelenekselleşen makam koltuğunun temsili olarak çocuklara devri uygulaması bu yıl da devam etti. 1994 yılından beri Ankara’da Belediye Başkanlığı yapan Gökçek’in koltuğuna da temsili olarak Etlik Anadolu İmam Hatip Ortaokulu öğrencisi 10 yaşındaki Şule Rabia Coşkun oturdu.

Çocuk başkan Coşkun tören sırasında koltuğuna devraldığı Gökçek’i göremedi. Coşkun, “Meclis’in açıldığı gün olan 23 Nisan’ı biz çocuklara armağan eden Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk’e teşekkür ediyorum’’ dedi. Öğrencileri Belediye Genel Sekreter Asım Balcı ağırladı.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@