Melih Gökçek kaybetti

Ünlü Sanatçı Tarık Akan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve oğlu Osman Gökçek'e "hakaret" ettiği iddiasıyla hakkında açılan davda beraat etti.

Haberler 14.12.2015, 14:49
Melih Gökçek kaybetti

Ünlü Sanatçı Tarık Akan, Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve oğlu Osman Gökçek'e "hakaret" ettiği iddiasıyla hakkında açılan davda beraat etti.

Tarık Akan, Melih Gökçek ve Osman Gökçek’in kendisini “Berkin Elvan’ın sonunun sorumluları” diye hedef almasının ardından “Melih Gökçek’in kafasında, heykele tüküren, heykelleri kaldıran bir IŞİD mantığı vardır. Oğlu da aynı mantıktadır” demişti.  

Bakırköy 43. Asliye Ceza Mahkemesi’nce görülen davada Tarık Akan, kendisine yönelik suçlamalardan beraat etti.

“BERKİN ELVAN’IN SONUNUN SORUMLULARI”

Berkin Elvan’ın katillerinin bulunması için “Hayatı Durdurun” çağrısı yapan Tarık Akan’a, Melih Gökçek’in oğlu Osman Gökçek sahibi olduğu Beyaz TV’den “Başta Tarık Akan olmak üzere asıl provokatörler ve Berkin Elvan’ın sonunun sorumluları bu zihniyetlerdir. 11 Mart anma törenlerinde bunların hiç biri orada yoktu. Hepsi başka yerlerdeydi” demişti.

Osman Gökçek’in sözlerine 13 Mart'ta Odatv’den yanıt veren Tarık Akan, “Melih Gökçek’in kafasında, heykele tüküren, heykelleri kaldıran bir IŞİD mantığı vardır. Oğlu da aynı mantıktadır” diye konuşmuştu.

“İFTİRALARINA CEVAPTIR”

Tarık Akan’ın Odatv’ye verdiği demeçle ilgili Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Melih Gökçek ve oğlu Osman Gökçek Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı'na başvurarak suç duyurusunda bulunmuştu. Ankara Cumhuriyet Başsavcılığı Basın Bürosu tarafından hazırlanan iddianamenin kabulünün ardından Tarık Akan hakkında Bakırköy 43. Asliye Ceza Mahkemesi’nde dava açılmıştı.

Melih Gökçek ve oğlu Osman Gökçek’in iddialarına karşılık Tarık Akan’ın avukatı Turgut Kazan, Bakırköy Cumhuriyet Başsavcılığı’na dilekçe sunmuştu. Avukat Turgut Kazan dilekçesinde, Melih Gökçek’in kaldırdığı ve hakaret ettiği heykel nedeniyle mahkum olduğunu belirterek Gökçek’in bir siyasetçi olarak da eleştiriye açık olması gerektiğine Avrupa İnsan Hakları Mahkemesi’nce de dikkat çekildiğini hatırlatmıştı.

Bakırköy 43. Asliye Ceza Mahkemesi’nce yapılan yargılamanın ardından Melih Gökçek ve Osman Gökçek’in yönelttiği hakaret suçlamasından Tarık Akan’ın beraatine karar verildi.

Kaynak: Odatv.com

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@