Meclis'teki kavganın ardından Ak Parti'den ilk açıklama geldi!

Bugün TBMM'nin meclis görüşmeleri sırasında yaşanan yumruklu kavganın ardından Ak Parti'den konuya ilişkin ilk açıklama geldi!

Meclis'teki kavganın ardından Ak Parti'den ilk açıklama geldi!

Türkiye Büyük Millet Meclisi'nde gerçekleşen gerilimin ardından İYİ Parti ve Ak Parti milletvekilleri arasında tansiyon yükseldi! Yaşanan gerilimin ardından Ak Parti Milletvekili Zafer Işık ile İYİ Parti Milletvekili Hüseyin Örs arasında yumruklu kavga yaşandı. Yaşanan bu olayın ardından başından darbe aldığı açıklanan Hüseyin Örs'ün hastaneye kaldırıldığı ve durumunun ciddiyetini koruduğu bilgisi geldi. 

Kalbinde pil olduğu ve yoğun bakımda tedavisinin sürdüğü öğrenilen Hüseyin Örs'ün tedavisi sürerken Ak Parti'den de konuya ilişkin ilk açıklama geldi. Ak Parti Grup Başkanvekili ve Kayseri Milletvekili Mustafa Elitaş tarafından yapılan açıklamada doktordan bilgilerin alındığı ve sağlık durumunun gidişatı hakkında açıklama geldi. 

DOSTUM, ARKADAŞIM DİYE SARILACAK NOKTADA OLMALIYIZ! 

Mustafa Elitaş tarafından yapılan açıklama, “Son dönem Meclis çalışmaları inşallah sükunetle geçer diye düşünüyoruz hem izleyen milletvekillerinin hem kürsüdeki konuşmacıların, eleştiri muhakkak ki olması lazım demokrasilerde ama hakarete varan sözlerin olmaması, milletvekillerinin birbirlerini tahrik etmelerini değil. Hepimiz bu ülkenin insanıyız, orada her türlü ağız dalaşı olabilir ama sonunda fiziki bir şeyin olmaması gerekir. Hepimiz milletvekilliğini bıraktıktan sonra bir dost olarak bir arkadaş olarak yarın bir araya geldiğimizde hangi siyasi görüş olursa olsun ‘Dostum, arkadaşım’ diye sarılacak bir noktada gitmemiz gerekir. Biz tekrar Hüseyin beye geçmiş olsun dileklerimizi iletiyoruz. Kimseyi almıyorlar yoğun bakımda olduğu için.” şeklindeydi. 

Bunun yanı sıra da CHP tarafından da vekillerden açıklamalar gelmeye başladı. Hastaneden bilgi aldığını ifade eden bir diğer isim TBMM İdare Amiri ve CHP Burdur Milletvekili Mehmet Göker oldu. Örs'ün sağlık durumu hakkında açıklamalarda bulunan Göker, “Genel durumu gayet iyi, bilinci açık, kendisi konuşulanlara, sorulanlara cevap veriyor. Girdiği stresle alakalı bir durum. Kontrol altında 1 gün tutulacak, yarın tekrar aramıza dönecek. Biz de başhekim beyden bilgi aldık, içeriye giriş tamamen yasak. Hasta açısından da bu önemli tekrar strese sokmamak için. Uyutulma diye bir şey yok bilinci açık.” ifadelerine yer verdi. 

Şimdi ise İYİ Parti Milletvekili Hüseyin Örs'ün sağlık durumunun gidişatı merak konusu haline geldi. 

SONRAKİ HABER