Meclis'te şiddete uğrayan İYİ Parti'li Örs AK Parti'li vekile cinayete teşebbüsten dava açacak!:

Meclis'te şiddete uğrayan İYİ Parti'li Örs AK Parti'li vekile cinayete teşebbüsten dava açacak!:
Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs Bursa Milletvekili Zafer Işık'ın fiziksel olarak yaptığı şiddete maruz kaldı. Bunun üzerine Örs tedbir amaçlı yoğun bakıma alındı. İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz Örs'e yumruk atan Işık hakkında cinayete tam teşebbüsten suç duyurusunda bulunacağını açıkladı.

Meclis'te şiddete uğrayan İYİ Parti'li Örs AK Parti'li vekile cinayete teşebbüsten dava açacak!: Geçtiğimiz günlerde Meclis'te başlayan 2023 yılı bütçe görüşmelerinde dün yaşanan yumruklu kavga sonrası son dakika gelişmeleri yaşanmaya devam ediyor. Meclis'te yaşanan arbedede İYİ Parti Trabzon Milletvekili Hüseyin Örs AK Parti Bursa Milletvekili Zafer Işık'ın şiddetine maruz kaldı. Bunun sonucundan rahatsızlanan Örs hastaneye kaldırıldı.

Hastanede ise tedbir amaçlı yoğun bakıma kaldırıldı. Ayrıca kalp rahatsızlığı olduğu öğrenilen Örs kalp pili takıldığı için yoğun bakıma yatırıldığı da gelen haberler arasında yer alıyor. Örs'ün son durumunun ise iyi olduğu öğrenildi. 

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz'ın açıklamalarına göre yaşanan bu şiddet olayından sonra AK Partili Milletvekili Zafer Işık'a cinayete tam teşebbüsten dolayı dava açılacağı açıkladı. Poyraz katıldığı bi televizyon programında bu konu ile ilgili konuşarak dava açılacağını bildirdi.

İYİ Parti Genel Sekreteri Uğur Poyraz'ın katıldığı televizyon programında yaptığı açıklamalar şu şekilde;

"İki buçuk dakika daha geç gelseymiş bugün Hüseyin Örs hakkında 'merhum' diye konuşabilirdik. Bununla ilgili hem TBMM doktorları hem de Güven Hastanesi doktorları, gerekli raporları resmi mercilere bildirdiler. Biz de Hüseyin Bey kendine geldikten sonra kendisinden vekaletnamesini alıp bu sürece ilişkin Sayın Genel Başkanımızın da dikkatli ve titiz takibiyle birlikte 'adam öldürmeye tam teşebbüsten' dolayı gerekli suç duyurularında bulunacağız" şeklinde konuştu. 

Ayrıca Meclis'te yaşanan olayın ayrıntıları ile ilgili ise şu cümleleri kurdu; "Bu kavganın tarafı Hüseyin Bey değil. Kendisini kasıtlı olarak hedef haline getirip koşarak, görüntülerde de görüldü." diyen Poyraz Işık için kendisine milletvekili demek dilimin ucuna varmıyor şeklinde bir ifade kullandı.