Meclis'te Darbe Tartışması Çıktı Tansiyon Yükseldi

Tezkere için olağanüstü toplanan Meclis Genel Kurulu’nda AK Parti ve CHP arasında “darbe” tartışması çıktı, tansiyon yükseldi. AK Parti ve CHP’li vekiller sıra kapaklarına vurarak tepki gösterdi.

Haberler 03.09.2015, 15:33
Meclis'te Darbe Tartışması Çıktı Tansiyon Yükseldi

ANKARA(ANKA) - Tezkere için olağanüstü toplanan Meclis Genel Kurulu’nda AK Parti ve CHP arasında “darbe” tartışması çıktı, tansiyon yükseldi. AK Parti ve CHP’li vekiller sıra kapaklarına vurarak tepki gösterdi.

Meclis Genel Kurulu, Başkanvekili Koray Aydın başkanlığında saat 13.00’te açıldı. Aydın, dışarıdan atanan bakanların yemin edeceğini ifade etti. Ancak CHP’li Özel karşı çıktı. CHP Grup Başkanvekili Özgür Özel, dışarıdan atanan bakanların yemin etmesinden önce itirazda bulunarak, "11 bakandan 8 tanesinin bağımsızlığı ile ilgili ciddi bir anayasal ihlal olduğu gerekçesiyle bu işlemin başlatılamayacağını düşünüyoruz” dedi.

 

-“PARTİYE ÜYE OLMAK KATOLİK NİKAHI KIYMAK DEĞİLDİR”-

 

AK Parti Grup Başkanvekili Doğan Kubat da, “İstifa tek taraflı irade beyanıdır. Partiye üye olmak Katolik nikahı kıymak değildir, insan istediği zaman ayrılır” dedi.

 

-DARBE VE KOALİSYON TARTIŞMASI ÇIKTI-

 

AK Parti ile CHP arasında “darbe” ve “koalisyon” tartışması çıktı. AK Parti ve CHP sıralarından milletvekilleri sıra kapaklarına vurarak protesto etti.

Özgür Özel, “CHP  sizin gibi darbecilerin açtığı yolda yürüyen değil darbeye direnerek büyüyen bir partidir” diye konuştu.

AK Parti Grup Başkanvekili Ahmet Aydın da, “Bir aynaya baksaydı kimin darbelerle geldiğini, iktidar olduğunu çok net görecekti. Asıl saygısızlığı Cumhurbaşkanlığımıza asıl saygısızlığı yapan sizsiziniz. Siz bir koalisyon hükümetine tamam dediniz de azınlık hükümetine tamam dediniz de Cumhurbaşkanı mı yok dedi” diyerek tepkisini dile getirdi.

-“HABABAM SINIFINDA BİR TEK SİZLER YOKSUNUZ”-

Özgür Özel de, “Hababam Sınıfında herkes var. Hababam Sınıfında bir tek sizler yoksunuz, çünkü 80 öncesinde çekildi. 1980 darbesinin ürünleri o filmde olamaz. Bu yemin törenine devam edeceksek önce sayın bakanların ‘Adalet ve Kalkınma Partili değiliz’ diye yemin etmelerini talep ediyoruz” dedi. (ANKA)

(MG/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@