Meclis önünde 'laiklik' eylemine polis müdahalesi

BİRLEŞİK Haziran Hareketi üyesi bir grup, TBMM Dikmen Kapısı önünde toplanarak, Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın 'Laiklik bir kere yeni Anayasa'da olmamalıdır' sözlerini protesto etmek istedi.

Haberler 26.04.2016, 14:46
Meclis önünde 'laiklik' eylemine polis müdahalesi
BİRLEŞİK Haziran Hareketi üyesi bir grup, TBMM Dikmen Kapısı önünde toplanarak, Meclis Başkanı İsmail Kahraman'ın 'Laiklik bir kere yeni Anayasa'da olmamalıdır' sözlerini protesto etmek istedi. Polis ekipleri, Meclis önünde yoğun güvenlik önlemleri aldı. Meclis önünde eylem yapılamayacağını söyleyen polis yetkilileri, yaklaşık 50 kişiden oluşan grubu dağılmaları yönünde ikaz etti.

Polis ekipleri, CHP Milletvekili Mahmut Tanal, CHP'li eski vekiller Hüseyin Aygün, Gökhan Günaydın, YARSAV eski Başkanı Ömer Faruk Eminağaoğlu'nun aralarında bulunduğu grubu kalkanlarla Meclis önünden uzaklaştırmak istedi.

Bu sırada bir eylemcinin çevik kuvvetten sorumlu şube müdürünün yüzüne tükürdüğü görüldü.

Olay üzerine polisle grup arasında arbede yaşandı. Çıkan arbedede polis, göstericilere biber gazıyla müdahale etti. Arbede sırasında polis ekipleri, bazı göstericileri gözaltına aldı. Göstericilerle polis arasında bir süre kovalamaca yaşanmasının ardından polisin, daha sonra hastaneye giden bazı göstericileri de hastanede gözaltına aldığı öğrenildi.
Yorumlar (1)
Muratcan 4 yıl önce
Yav arkadaş, tamda anayasaya hayır oyu vermeyi düşünüyordum, ki, karşıma yine bu malum gruplar çıktı. Tövbe tövbe Yarabbi. Yav şimdi ben ne yapacağım, beni anayasaya evet demeye zorluyorlar adeta... Allah Allah...
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@