Meclis Başkanı: Gülen'le alakası olanlar her cuma 'tövbe yarabbi' demeli

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, 15 Temmuz'daki darbe girişimine ilişkin, "Bundan sonra biznillah Türkiye'de darbe olmayacak, olamayacak." dedi.

Haberler 14.08.2016, 18:05 14.08.2016, 21:26
Meclis Başkanı: Gülen'le alakası olanlar her cuma 'tövbe yarabbi' demeli

Sol Haber Portalının buradaki haberine göre

TBMM Başkanı İsmail Kahraman, Türkiye Petrolleri Adıyaman Bölge Müdürlüğündeki toplantı salonunda yaptığı konuşmada bundan sonra darbe olmayacağını söyledi.

Kahraman, Türk siyasi tarihinde 27 Mayıs 1960 darbesinden sonra 16 darbe olduğunu ifade eden Kahraman "Bu 17'incisiydi. Bununla darbelere fatiha dedik. Bundan sonra biznillah Türkiye'de darbe olmayacak, olamayacak. Şimdiye kadar millet bir mikrofondan bir bildiri okuyana 'Eh ne yapalım' diyordu. Şimdi demiyor. 'Hayır' diyor. 'Ben demokrasiyi özümsedim, darbeyi istemiyorum. Darbeler birer ameliyattır. Vücutta iz bırakır. Ne kadar iyi denirse densin mutlaka iz bırakır ve bünyeye zararlıdır" dedi.

Kahraman, darbe girişiminin ardından çeşitli ülkelerden, devletlerden kendisine geçmiş olsun ziyaretine gelenler olduğuna değinerek, şunları ifade etti:

"Ziyarete gelenler ikiye ayrılıyor. Birincisi bizim gönül coğrafyamızda olan, samimiyetle üzülenler. Bir de bu darbenin tahakkuk etmemesi dolayısıyla üzülenler. Bir Erzurumlu imam kalkacak da bu kadar büyük organizeyi yapacak. Uluslararası bir hadise. Türkiye ne zaman gelişmeye, ilerlemeye başlarsa önüne hemen bir darbe geliyor. Mesele Türkiye'nin büyümesini önlemek."

Kahraman, Fetullah Gülen'e seslenerek, şunları kaydetti:

"Şimdi kalkmış, 'Hollywood filmi izliyorum' diyor. Halen zalim bir projeye alet oluyor. İslam böyle bir zillete girer mi? Ne olur kim varsa onla, hepten alakayı kessin, bir de tövbe etsin. Her cuma gece 'tövbe yarabbi' demeli. Aldananlar, ona yardım etmiş olanlar olabilir, yazık olsun onlara. Ama şimdi uyanmaları lazım ve ülkemizin geleceğini düşünmeleri gerekir. Evelallah çok iyi günlere gideceğiz"

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@