Meclis Başkanı Çiçek: Tbmm'yi Açan İradenin Koyduğu İlkelerden Sapmamalıyız

ANKARA(ANKA) - TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Meclis’in açılışının 95. Yılı nedeniyle yayımladığı mesajda, "Geçmişimizden aldığımız ilham ile olağanüstü şartlar altında bile hukuku ve adaleti üstün tutmalıyız. TBMM’yi açan iradeni

Haberler 23.04.2015, 00:04
Meclis Başkanı Çiçek: Tbmm'yi Açan İradenin Koyduğu İlkelerden Sapmamalıyız

ANKARA(ANKA) - TBMM Başkanı Cemil Çiçek, Meclis’in açılışının 95. Yılı nedeniyle yayımladığı mesajda, "Geçmişimizden aldığımız ilham ile olağanüstü şartlar altında bile hukuku ve adaleti üstün tutmalıyız. TBMM’yi açan iradenin koyduğu ilkelerden sapmamalı, demokrasimizi yaşatmalı, istiklâl ve hürriyetimizi hiçbir şeyle değişmemeliyiz” dedi.

TBMM Başkanı Çiçek, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çoçuk Bayramı nedeni ile yayımladığı mesajda, "23 Nisan 1920, Türk Milletinin tarih sahnesine döndüğü gündür. Bugün hepimize kutlu olsun” dedi.

Meclis Başkanı mesajına şöyle devam etti:

"Ülkemizin bağımsızlığını, milletimizin hürriyetini canlarından aziz bilen Kurucu Büyüklerimiz, verdikleri mücadele ve yaptıkları hizmetlerle milletimize büyük bir armağan bırakmışlardır. O yüce insanlar sayesinde, zorbalığa boyun eğilmemiş ve büyük emperyalist oyun bozulmuştur. Türkiye Büyük Millet Meclisi açıldığı andan itibaren Türk Milletinin yegâne temsilcisi olmuştur. Hiçbir olumsuzluğu mazeret kabul etmeden istiklâl hedefine ulaşan Türkiye Büyük Millet Meclisi, bütün mazlum milletlere örnek olmuştur. Millet olarak, 95 yıl önceki ruhu her zaman yaşatmalı, devletimizin bağımsızlığına, milletimizin hürriyetine kastedenler olduğunda kişisel çıkarlarımızdan feragat ederek yine birlik olmalıyız. Geçmişimizden aldığımız ilham ile olağanüstü şartlar altında bile hukuku ve adaleti üstün tutmalıyız. TBMM’yi açan iradenin koyduğu ilkelerden sapmamalı, demokrasimizi yaşatmalı, istiklâl ve hürriyetimizi hiçbir şeyle değişmemeliyiz.

Bugün aynı zamanda çocuklarımız için de bir onur günüdür. Taşıdığı mana itibarıyla bu günü çocuklarımıza, gençlerimize en doğru şekilde anlatmalıyız. Onlar yarınlarımızın güvencesidir. Ait oldukları medeniyetin ve yaşadıkları toprakların değerini anlamaları için onlara, geçmişte verilen mücadeleyi en doğru şekilde anlatmalıyız. Millî egemenliğimizin ebediyen sürmesini diliyorum. Anadolu’ya bir daha düşman ayağının değmesine fırsat vermeyeceğimize ve güzel ülkemizin yarınlarının bugünden daha aydınlık olacağına inanıyorum.” (ANKA)

(BK/OLÇ)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@