Mayıs 2021 Kabine Toplantısı Ne Zaman? Normalleşme Kararları Hangi Gün Açıklanacak?

Yeni hafta başında Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı merak ediliyor. Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ne zaman yapılacağı, yeni normalleşme kararlarının ne zaman açıklanacağı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın konuşmasının hangi gün olacağı araştırılıyor. İşte son gelişmeler.

Mayıs 2021 Kabine Toplantısı Ne Zaman? Normalleşme Kararları Hangi Gün Açıklanacak?

Tam kapanma sürecinin son dönemleri yaklaştıkça vatandaşlar Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısının ne zaman yapılacağını merak ediyorlar. 

Mayıs 2021 dönemi Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı için herhangi bir resmi açıklama olup olmadığını araştıran vatandaşlar özellikle toplantıya dair kararların ne zaman açıklanacağını, normalleşme sürecinin ne zaman başlayacağını merak ediyorlar. 

NORMALLEŞME ADIMLARI İÇİN KABİNE TOPLANTISI

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında gerçekleştirilen son Kabine Toplantısı iki hafta önce gerçekleştirildi. 

26 Nisan tarihinde gerçekleştirilen toplantıdanek tedbir kararları çıkmıştı. O toplantı döneminde vaka sayılarının günlük 60 bin bandına çıkmış olması ve ölüm sayılarının artmasıyla Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısında tam kapanma uygulanacağı ilan edilmişti.

Nisan ayının son döneminden Mayıs ayının ilk on günlük sürecine kadar tam kapanma şartları geçerli. Günlük vaka sayılarının 20 binler bandına kadar çekilmesi ile önümüzdeki dönemde yaz öncesinde normalleşme adımlarının atılabileceği bildirildi. 

MAYIS 2021 KABİNE TOPLANTISI TARİHİ

Yine Bilim Kurulu'nun vereceği tavsiyeler ile  Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantsından yeni kararlar açıklanacak. 

17 Mayıs tarihine kadar devam edecek bu süreç sonunda nasıl bir yol izleneceği Mayıs toplantısında ilan edilecek. Toplantı sonrası yeni kararlar ise Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından kamuoyu ile paylaşılacak. 

İşte O Tarih

Cumhurbaşkanlığı Kabine Toplantısı genel olarak iki hafta bir gerçekleştiriliyor. Bu süreç zaman zaman değişebiliyor ancak mayıs ayı toplantısının beklenen tarihte yapılması öngörülüyor. Bu kapsamda toplantının 11 Mayıs tarihinde düzenleneceği tahmin ediliyor. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@