Marmaris'te Terör Protestosu Sonrası Olaylar Çıktı: 17 Gözaltı

MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde, sosyal paylaşım sitesi üzerinden haberleşen bir grup, terör saldırılarına tepki için sokaklara döküldü. 

Haberler 10.09.2015, 13:22
Marmaris'te Terör Protestosu Sonrası Olaylar Çıktı: 17 Gözaltı
Ali GÜNDOĞAN/ MARMARİS,(Muğla),(DHA) - MUĞLA'nın Marmaris İlçesi'nde, sosyal paylaşım sitesi üzerinden haberleşen bir grup, terör saldırılarına tepki için sokaklara döküldü. Protestolar sırasında HDP İlçe binası tabelasına zarar verilirken, binaya Türk Bayrağı asıldı. Olaylar sırasında Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya atılan taş sonucu başından yaralanırken, 17 kişi gözaltına alındı. 

Marmaris İlçesi'nde, sosyal paylaşım sitesi üzerinden haberleşen yaklaşık 15 bin kişilik grup saat 19.30 sıralarında Atatürk Anıtı önünde toplandı. Grup Ulusal Egemenlik, Atatürk ve Kordon Caddesi'nden Atatürk Anıtı'na doğru yürüdü. Şehitler için bir dakikalık saygı duruşunda bulunan grup terör örgütü aleyhine sloganlar attı.

HDP BİNASININ TABELASI İNDİ TÜRK BAYRAĞI ASILDI 

Aralarında motosikletli gruplarında bulunduğu grup polisin dağılın uyarılarına rağmen HDP binasına yürümek istedi. Arbedenin ardından gruptaki bazı kişiler HDP binasındaki camları kırarak, tabelayı indirdi. Binaya Türk bayrağı asan grup daha sonra Marmaris-Muğla Karayolu'nu trafiğe kapattı. Bu sırada yolu açmak için müdahalede bulunan polislere taş atıldı. Taşlar nedeniyle Muğla Emniyet Müdürü Hakan Çetinkaya başından hafif şekilde yaralandı. Polis, grubu biber gazı sıkarak dağıtırken, çıkan olaylarda 17 şüpheli gözaltına alındı. 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@