Marmara Serinleyecek

Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, sıcaklık Marmara bölgesinde

Haberler 22.08.2015, 12:13
Marmara Serinleyecek

ANKARA (ANKA) - Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, sıcaklık Marmara bölgesinde 1-3 derece serinleyecek.

Marmara, Batı Karadeniz'in batısı, Kütahya, Eskişehir, Ankara, Çankırı, Rize, Artvin, Kars ve Ardahan çevreleri ile Trabzon'un doğusu ve Erzurum'un kuzey kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Yalova, Sakarya, Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığı, Türkiye’nin kuzeybatı kesimlerinde 1 ila 3 derece azalacak, diğer yerlerde önemli bir değişiklik olmayacak.

Rüzgar ise genellikle kuzey, Akdeniz kıyıları, Güneydoğu Anadolu ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda güney ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara'nın kuzey ve batısı, Ege kıyıları ile Batı Karadeniz kıyılarında yer yer kuvvetli olarak esecek.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

İSTANBUL: Parçalı bulutlu, sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. Yağışlar; öğleden sonra ve akşam saatlerinde yerel olarak kuvvetli olacak. (30)

ANKARA: Parçalı bulutlu, öğleden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (34)

İZMİR: Parçalı ve az bulutlu. (32)

ADANA: Parçalı ve az bulutlu. (34)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık. (31)

SAMSUN: Parçalı bulutlu. (29)

ERZURUM: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğleden sonra kuzey kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (29)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık. (40)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA: Parçalı yer yer çok bulutlu, doğusu ile öğle saatlerinden sonra bölge genelinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; İstanbul, Kocaeli, Yalova ve Sakarya çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgarın; bölgenin kuzey ve batısında kuzey ve kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

EGE: Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey ve iç kesimleri parçalı bulutlu, öğleden sonra Kütahya çevreleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı. Rüzgarın; bölgenin kıyılarında kuzey yönlerden yer yer kuvvetli olarak esmesi bekleniyor.

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, bölgenin doğusu ile iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. 

İÇ ANADOLU: Az bulutlu zamanla parçalı yer yer çok bulutlu, öğleden sonra Ankara, Eskişehir ve Çankırı'da kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, bölgenin batısının sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek. Yağışların; Düzce, Zonguldak ve Bartın çevrelerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor. Rüzgar; bölgenin kıyı kesimlerinde kuzeydoğu yönlerden yer yer kuvvetli olarak esecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, Trabzon'un doğu ilçeleri, Rize ve Artvin çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, bölgenin kuzey kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu, öğleden sonra Kars, Ardahan çevreleri ile Erzurum'un kuzey kesimleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçecek.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. (ANKA)

(HND/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@