Marmara, Kuzey Ege Ve Karadeniz Kıyılarında Şiddetli Rüzgar Bekleniyor

ANKARA (ANKA) -Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, Kara...

Haberler 31.10.2015, 10:05
Marmara, Kuzey Ege Ve Karadeniz Kıyılarında Şiddetli Rüzgar Bekleniyor

ANKARA (ANKA) -Meteoroloji Genel Müdürlüğünden yapılan son değerlendirmelere göre, Karadeniz ve Doğu Anadolu’da yağışlı bir gün bekleniyor. Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ve Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yüksekleri karla karışık yağmurlu geçecek.

Karadeniz, Doğu ve Güneydoğu Anadolu ile Sinop ve Tokat çevreleri yağmurlu, yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı bir hava hakim olacak. Sabah saatlerinde Doğu Anadolu'nun yükseklerinin ve Doğu Karadeniz'in yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların; Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişik beklenmiyor, sıcaklık ülke genelinde mevsim normalleri civarında seyredecek.

Rüzgarın; genellikle kuzey yönlerden hafif, Marmara, Kuzey Ege ile Karadeniz kıyılarında kuvvetli, Marmara'da yer yer kısa süreli fırtına şeklinde esmesi bekleniyor.

-UYARILAR-

Rize ve Artvin'in kıyı kesimlerinde yerel olarak kuvvetli yağış olması beklendiğinden, meydana gelebilecek ani sel, su baskını, heyelan, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

Rüzgarın Marmara, Kuzey Ege ile Karadeniz kıyılarında kuvvetli esmesi beklendiğinden meydana gelebilecek çatı uçması, ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması gerekiyor.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

ANKARA: Parçalı, yer yer çok bulutlu.(14)

İSTANBUL: Parçalı bulutlu.(16)

İZMİR: Az bulutlu ve açık.(19)

ADANA: Parçalı ve az bulutlu.(27)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık.(26)

SAMSUN: Çok bulutlu, aralıklı sağanak yağışlı.(14)

ERZURUM: Çok bulutlu, aralıklı yağmurlu, sabah saatlerinde yüksekleri karla karışık yağmurlu. (9)

DİYARBAKIR: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra doğusu sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (18)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgarın; kuzey ve kuzeydoğu yönlerden kuvvetli esmesi bekleniyor. Sabah ve gece saatlerinde doğu kesimlerinde yer yer pus ve sis görülecek.

EGE: Az bulutlu ve açık, iç kesimlerinin yer yer parçalı bulutlu geçecek. Rüzgar, Kuzey Ege kıyılarında kuvvetli esecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis görüleceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçecek. Sabah ve gece saatlerinde Göller Yöresi ve Hatay çevrelerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Sabah ve gece saatlerinde yer yer pus ve sis bekleniyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı, iç ve doğu kesimlerinin yer yer çok bulutlu geçeceği tahmin ediliyor. Rüzgar, kıyı kesimlerinde kuvvetli esecek. Sabah ve gece saatlerinde bölgenin iç kesimlerinde yer yer pus ve sis görülecek.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları ve Doğu Karadeniz ile Tokat çevrelerinin yağmur ve sağanak yağışlı, sabah saatlerinde Doğu Karadeniz'in iç kesimlerinin yükseklerinin karla karışık yağmurlu geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, doğusu yağışlı geçecek. Yağışlar, genellikle yağmur ve sağanak, sabah saatlerinde kuzeydoğusunun yükseklerinde karla karışık yağmur şeklinde olacak.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Batman, Mardin ve Siirt çevreleri ile Şanlıurfa ve Diyarbakır'ın doğu kesimlerinin sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. (ANKA)

(HND/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@