Manisa Valisi Bektaş Özür Diledi

MANİSA Valisi Erdoğan Bektaş, ilde yürütülen Paralel Yapı operasyonunda türbanlı şüphelilere kelepçe takılması nedeniyle yaptığı açıklamada tepki çeken 'Toplumda çok olumlu bir imajla algılanan başörtülü bayanların...' cümlesi nedeniyle başta kadınlar olmak üzere tüm vatandaşlardan özür diledi.

Haberler 13.11.2015, 17:36
Manisa Valisi Bektaş Özür Diledi
(DHA) - MANİSA Valisi Erdoğan Bektaş, ilde yürütülen Paralel Yapı operasyonunda türbanlı şüphelilere kelepçe takılması nedeniyle yaptığı açıklamada tepki çeken 'Toplumda çok olumlu bir imajla algılanan başörtülü bayanların...' cümlesi nedeniyle başta kadınlar olmak üzere tüm vatandaşlardan özür diledi.

Manisa Valisi Erdoğan Bektaş'ın türbanlı kadın zanlılara sağlık kontrolüne götürülürken kelepçe vurulmasının tepki çekmesi üzerine yaptığı açıklama, daha büyük bir tartışmaya neden oldu. Vali Bektaş'ın yazılı açıklamasında yer alan "Hukuki süreçte suçluluğu sabit olmayan hiç kimsenin, hele de toplumda çok olumlu bir imajla algılanan başörtülü bayanların, şartları oluşmadan böyle bir işleme tabi tutulmaları her kademede üzüntüyle karşılanmıştır" cümlesini, 'başı açık kadınları aşağıladığı' diye yorumlayanlar Vali'yi istifa ve özür dilemeye çağırdı.

'ÖZÜR DİLİYORUM'

Vali Bektaş tepki çeken ilk açıklamasından 48 saat sonra ikinci bir açıklamayla özür diledi. İçişleri Bakanlığı'nın kendi açıklamasını inceleyip, soruşturması için bir müfettiş görevlendirdiği haberinin geldiği sırada Vali Bektaş'ın da yazılı açıklaması geldi. Vali Bektaş kısa açıklamasında şöyle dedi:

"İlimizde yürütülmekte olan bir soruşturma sırasında kadınlara kelepçe takılması hususunun basında yer alması sebebiyle, Valiliğimizce 11.11.2015 tarihinde yapılan basın açıklamasında maksadını aşan ifadeler yer almıştır. Bu nedenle, özensiz bir dil kullanılmasından dolayı, başta kadınlarımız olmak üzere tüm vatandaşlarımızdan özür diliyorum. Kamuoyuna saygıyla duyurulur."

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@