Manisa'da halk sokağa döküldü

MANİSA ve ilçelerinde 'kalkışma' haberlerinin ardından halk sokağa döküldü. Merkez Komutanlığı'na doğru yürüyüşe geçen grup; Tugay Komutanı'nın evi ve Ordu Evi'nin önünde tepki gösterdi.

Haberler 16.07.2016, 03:03
Manisa'da halk sokağa döküldü
MANİSA ve ilçelerinde 'kalkışma' haberlerinin ardından halk sokağa döküldü. Merkez Komutanlığı'na doğru yürüyüşe geçen grup; Tugay Komutanı'nın evi ve Ordu Evi'nin önünde tepki gösterdi. Merkez Komutanlığı'nın önüne gelen grup, komutanlığının önünde güvenlik önlemi alan askerlere "Asker kışlaya" sloganları attı.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve AK Partili teşkilatının sokağa çıkın çağrısıyla birlikte Manisa merkez, Salihli, Turgutlu ve Akhisar'da binlerce kişi sokaklara döküldü. Manisa merkezdeki Manolya Meydanı'nda toplanan 5 bin kişilik grup "Bu millet sahipsiz değildir", "Asker kışlaya" sloganları attı. Öfkeli kalabalık, yol üzerinde Tugay Komutanı Tuğgeneral Yavuz Ekrem Arslan'ın konutuna girmek istedi. Nöbetçi askerin bulunmadığı ve evin tüm ışıklarının kapalı olması dikkat çekerken, partililer tekme ve yumruklarla kapılara vurdu. Ardından Kışla Gazinosu'na yönelen grup, kapıları ve camları tekmeledi. İçerideki görevli dışarı çıkarken, gruptan bazıları gerginliği önlemeye çalıştı. Emniyet Müdürlüğü'nün önünden geçen grup, alkış ve sloganlarla polise destek erdi.

Grup daha sonrasında sloganlarla Merkez Komutanlığı'nın önüne geldi. Burada yaklaşık 10 askerin güvenlik önlemi aldığı görüldü. Askerlere bağırarak tepki gösteren vatandaşlardan bazıları içeri girmek istedi. Bir süre Merkez Komutanlığı'nın önünde bekleyen grup daha sonrasında Cumhuriyet Meydanı'ndaki Manisa Valiliği'nin önüne geldi. Grup Valilik merdivenlerine çıkarak ellerindeki Türk bayraklarıyla "Recep Tayyip Erdoğan" ve "Dik dur eğilme bu millet seninle" sloganları attı.
AK Parti Manisa İl Başkanı Zülfikar Gürcan, "Bu millete darbe girişiminde bulunuldu. Ancak millet sokaklara ve meydanlara çıkarak en güzel cevabı verdi. Darbe girişiminde bulunanlar en kısa zamanda hesap verecek" dedi.

İl genelinde başta Emniyet Müdürlüğü olmak üzere tüm kamu kurum ve kuruluşları binalarında güvenlik önlemi alındığı görüldü. Manisa'daki vatandaşların eylemleri devam ediyor.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@