Malatya\'da Korkutan Deprem

AFAD–Türkiye Deprem Veri Merkezi’nden alınan verilere göre Malatya\'nın Hekimhan ilçesinde, 29 Kasım saat 02.28\'de Mw=5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.

Haberler 29.11.2015, 13:41
Malatya\'da Korkutan Deprem

ANKARA (ANKA) - AFAD–Türkiye Deprem Veri Merkezi’nden alınan verilere göre Malatya'nın Hekimhan ilçesinde, 29 Kasım saat 02.28'de Mw=5.0 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi.  Depremde bir evin duvarının düşmesi sonucu bir çocuk hafif şekilde yaralandı. Dursunlu Köyünde 5 ev ağır hasar; Kocaözü Köyünde ise 3 ev hafif hasar gördü.

AFAD’dan depreme ilişkin yapılan açıklamaya göre, Malatya’da yaşanan 5.0 büyüklüğündeki depremin gerçekleştiği noktaya en yakın yerleşim yerinin, 0,71 km. ile Malatya İli, Hekimhan ilçesinin Sarıkız köyü olduğu belirlendi.

Yer kabuğunun 22,10 km. altında gerçekleşen deprem sonrası AFAD Malatya'nın yanı sıra; çevre il ve ilçelerdeki birimlerle yapılan görüşmelerde şu ana kadar bir can kaybının olmadığı bilgisi alındı.

Bununla birlikte, Hekimhan ilçesinin Karatepe mahallesinde bir evin duvarının çökmesi sonucunda, bir çocuk hafif şekilde yaralandı.

Bölgeye ulaşan AFAD Malatya ekiplerinin yaptığı çalışmalarda, Dursunlu Köyünde 5 evin ağır hasar gördüğü ve kullanılamaz halde olduğu öğrenildi. Ayrıca Kocaözü köyünde de 3 evde çatlakların oluştuğu bildirildi.

Başbakanlık AFAD, bölgedeki gelişmeleri 7/24 takip ediyor. (ANKA)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@