Mahkeme Mehmet Ali Erbil hakkında ''zorla getirme'' kararı

Geçtiğimiz aylarda Ece Ronay'ın klibinde yer alan Erbil'in ''taciz ve tehdit'' iddiasıyla soruşturma açıldı. Mahkeme tarafların duruşmaya gelmemesi üzerine ''zorla getirme'' kararı aldı.

Mahkeme Mehmet Ali Erbil hakkında ''zorla getirme'' kararı

Duruşmaya gelmeyen Mehmet Ali Erbil hakkında mahkeme ''zorla getirme'' kararı aldı. Geçtiğimiz aylarda Ece Ronay'ın klibinde yer alan Erbil'in ''taciz ve tehdit'' iddiasıyla soruşturma açıldı. Mahkeme tarafların duruşmaya gelmemesi üzerine ''zorla getirme'' kararı aldı. İddialar üzerine toplam 8 yıl 10 aya kadar hapis cezası istenilen Erbil bir sonraki duruşmada ''zorla getirme'' kararı uygulanacak. Duruşmaya katılan Mustafa Erbil ve asistanı Nuray Kaya mahkeme heyeti tarafından tanık olarak dinlendi.

Ece Ronay'ın kendisini ''taciz ve tehdit'' ettiği iddiasıyla hakkında soruşturma açılan Mehmet Ali Erbil rahatsızlık geçirmesi üzerine katılmadığı bildirildi. Aynı durumu yaşayan Ronay'da duruşmaya katılmadı.

''TEK BAŞINA GİTME''

Mehmet Ali Erbil'in kardeşi Mustafa Erbil tanık olarak duruşmada dinlendi. Ece Ronay ile Mehmet Ali Erbil arasında geçen telefon görüşmesine şahit olduğunu belirten açıklaması, ''Kardeşim Mehmet Ali'nin davet aldığını duydum. Nasıl gideceğini sordum. 'Şoförle git, çok uzak yer, tek başına gitme' dedim. Karşı taraf, 'Tek gel' deyince de 'Gitme' dedim, oradan ayrıldım. Benim konuyla ilgili başka bir bilgim veya görgüm yoktur. Konuşmaları Mehmet Ali Bey telefon görüşmesi sonrası asistanına, 'Beni çağırıyorlar, gitsem mi gitmesem mi?' diye sorması üzerine duydum dedi. Konuşmaları nasıl duyduğumu hatırlamıyorum'' ifadelerini kullandı.

''ÇOK İSTİYORSAN SEN GEL''

Mehmet Ali Erbil'in asistanı Nuray Kaya'nın ifadesi, ''Hanımefendi, Mehmet Ali Erbil'e instagram üzerinden ulaşarak, klipte oynaması için teklif götürdü. Erbil teklifi kabul etti. İlk klip çekildi. İkinci klibin çekiminin bitmesiyle ekip olarak yemeğe davet ettiler, sonra vazgeçtiler. Hanımefendi, Mehmet Ali Erbil'in tek başına gelmesini istedi. Ben 'Tek başınıza gitmeyin' dedim. Hanımefendi ''Asistanınızı getirmeyin'' dedi. Ben de 'İstiyorsa kendisi gelsin kahveye' dedim. Sanık ile aynı odada kalırım. Gece sanık, şikayetçinin kendisini çağırdığını, uygunsuz fotoğraf attığını söyledi. Ben de telefonu aldım. 'Çok istiyorsan sen gel, bu gece koynumda yat' diye mesaj attım. Birkaç uygunsuz fotoğraf daha yolladı. Ertesi gün ise mesajları ifşa etti.'' dedi.