Lüks Otomobilde Sahte Para

İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin ihbar üzerine lüks bir otomobilde yaptığı aramada, sahte olduğu belirlenen 181 bin 200 dolar, 14 bin Euro ve 5 bin 800 lira ele geçirildi. Üzerlerinde 3 adet sahte pasaport ile 1 adet sahte ehliyet bulunan 2 şüpheli gözaltına alındı.

Haberler 30.09.2015, 18:17
Lüks Otomobilde Sahte Para
(DHA) İstanbul Emniyet Müdürlüğü Mali Suçlarla Mücadele Şubesi ekiplerinin ihbar üzerine lüks bir otomobilde yaptığı aramada, sahte olduğu belirlenen 181 bin 200 dolar, 14 bin Euro ve 5 bin 800 lira ele geçirildi. Üzerlerinde 3 adet sahte pasaport ile 1 adet sahte ehliyet bulunan 2 şüpheli gözaltına alındı.

İstanbul Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü Sahtecilik Büro Amirliği ekiplerine, yurtdışından gelen lüks bir otomobilde yüklü miktarda sahte para bulunduğu yönünde ihbar geldi. İhbarı değerlendiren polis ekipleri, otomobilde arama yapmak için gerekli izinleri aldıktan sonra, aracı durdurup arama yaptı. Aramada, sahte olduğu tespit edilen 100'lük banknotlar halinde 181 bin 200 ABD doları, 500'lük banknotlar halinde 14 bin Euro, 200 ve 100'lük banknotlar halinde 5 bin 800 lira ele geçirildi.

Otomobilde bulunan O.K (39) ve M.K'nin (35) üzerinde yapılan aramada ise 4 farklı kişiye ait kredi kartları, 1 sahte ehliyet, 3 sahte Suriye pasaportu ve 1 tabanca ile mermiler bulundu.

Gözaltına alınarak Vatan Caddesi'nde bulunan Mali Suçlarla Mücadele Şube Müdürlüğü'ne getirilen 2 şüpheli hakkında "Piyasaya sahte para sürmek", "Resmi belgede sahtecilik" ve "Ruhsatsız silah taşımak"tan işlem başlatıldı. Şüphelilerin Emniyet'teki sorgulamaları devam ediyor.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@