Lodos Orman Yangınına Neden Oldu

BURSA’nın Orhangazi İlçesi’nde yol kenarında başlayan orman yangını lodosun etkisiyle büyüdü. 1275 rakımlı Gürle Dağı’ndaki kayın ormanlarına sıçrayan alevlere müdahale etmek için çevre il ve ilçelerden çok sayıda yangın söndürme ekipleri bölgeye sevk edildi.

Haberler 23.11.2015, 12:24
Lodos Orman Yangınına Neden Oldu
 (DHA)- BURSA’nın Orhangazi İlçesi’nde yol kenarında başlayan orman yangını lodosun etkisiyle büyüdü. 1275 rakımlı Gürle Dağı’ndaki kayın ormanlarına sıçrayan alevlere müdahale etmek için çevre il ve ilçelerden çok sayıda yangın söndürme ekipleri bölgeye sevk edildi.

Orhangazi İlçesi Karanlık Dere Mevkii'nde yol kenarında küçük bir alanda bilinmeyen nedenle başlayan yangın kısa sürede büyüdü. Lodos nedeniyle kayın ağaçlarının bulunduğu 1275 rakımlı Gürle Dağı'na sıçrayan alevlere Orman Bölge Müdürlüğü ekipleri müdahale etmekte güçlük çekti. Orhangazi’nin yanı sıra çevre il ve ilçelerden takviye ekiplerin sevk edildiği yangına birçok noktadan müdahale edildi. Ekiplerin yangına ulaşabilmeleri için yol üzerlerine "Yangın yerine gider" yazılı levhalar çakıldı. Alevleri söndürmekte güçlük çeken ekipler ayrıca yüksek kesimlerdeki alevlere ise müdahalede yetersiz kaldı.


 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@