Liseliye Tecavüze 3 Yıl 4 Ay Hapis

ANTALYA'da imam hatip lisesi öğrencisi 17 yaşındaki A.K.T.'ye tecavüzden yargılanan aynı okuldan 19 yaşındaki Mehmet F., 'reşit olmayanla birden fazla sayıda ilişki kurmak' suçundan 3 yıl 4 ay hapse mahkum edildi.

Haberler 30.11.2015, 14:28
Liseliye Tecavüze 3 Yıl 4 Ay Hapis

(DHA)- ANTALYA'da imam hatip lisesi öğrencisi 17 yaşındaki A.K.T.'ye tecavüzden yargılanan aynı okuldan 19 yaşındaki Mehmet F., 'reşit olmayanla birden fazla sayıda ilişki kurmak' suçundan 3 yıl 4 ay hapse mahkum edildi.

Antalya'da imam hatip lisesi son sınıf öğrencisi Mehmet F., aynı okulun alt sınıfında eğitim gören A.K.T. ile flört etmeye başladı. Geçen yıl kasım ayında A.K.T'yi Tarım Mahallesi'ndeki evlerine götüren Mehmet F., iddiaya göre tecavüz etti. Mehmet F., "Seninle evleneceğim" diye ikna ettiği A.K.T. ile sonraki günlerde de ilişkiye girdi. Her ilişki öncesi A.K.T'yi zorlayan Mehmet F., iki kez de ters ilişkiye girdi.

Geçen 9 Şubat gecesi de Mehmet F.'nin evinde kalan A.K.T, ertesi gün annesinin sıkıştırması üzerine durumu anlattı. Bunun üzerine anne G.B., kızına Mehmet F.'nin annesini arattırdı. A.K.T., Mehmet F.'nin annesi Perizat F.'ye yaşadıklarını anlattı. Mehmet F.'nin annesi de iddiaya göre "Evime polis gelirse Antalya'yı size dar ederim" diye tehdit etti. Sonrasında A.K.T. annesiyle gidip, Mehmet F. ile annesi Perizat F. hakkında şikayetçi oldu.

Mehmet F. hakkında 'kişiyi hürriyetinden yoksun kılma', 'çocuğun cinsel istismarı' ve 'reşit olmayanla ilişki kurmak', annesi Perizat F. hakkında ise 'tehdit' suçundan 15 yıla kadar hapis istemiyle 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.


ANNEYLE OĞLU YARGILANDI

Önceki günkü duruşmada, tutuksuz yargılanan Mehmet F. ile annesi Perizat F. suçlamaları kabul etmedi. A.K.T. ile hiç cinsel ilişkiye girmediğini savunan Mehmet F., "Birkaç kez bizim eve gittik. Yalnız kaldık, ama ilişkiye girmedik. Bir kez de ben onların evine gittim. Ben kendisinden ayrılmak istediğimi söyleyince annemi aramış. 'Mehmet benimle ilişkiye girdi. Beni alacaksınız' demiş. Beni de intihar edeceğini söyleyerek tehdit etti" dedi. Mehmet F.'nin annesi Perizat F. de A.K.T.'nin kendisini tehdit ettiğini, bu nedenle kendisinin de 'Antalya'yı sana dar ederim' dediğini söyledi.

REŞİT OLMAYANLA İLİŞKİDEN CEZA

'Kişiyi hürriyetinden yoksun kılma' ve 'çocuğun cinsel istismarı' suçundan Mehmet F.'nin beraatına karar veren mahkeme, 'reşit olmayanla ilişki kurmak' suçundan ise 3 yıl hapsine karar verdi. Sanığın suçu birden çok işlediği geçerçesiyle cezayı 4 yıla çıkaran mahkeme, Mehmet F.'nin sabıkasız geçmişi nedeniyle takdir indirimi yaparak, cezayı 3 yıl 4 aya indirdi. Perizat F.'yi de 'tehdit' suçundan 30 gün adli para cezasına çarptıran mahkeme, sanığın sabıkasız oluşu nedeniyle cezayı 25 güne indirdi. Günlüğü 20 liradan toplam 500 liralık bu cezayla ilgili de hükmün açıklanmasının geri bırakılmasına karar verildi.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@