Liselere üniversitelerden destek

Haberler 28.03.2016, 16:51
Liselere üniversitelerden destek

 Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, eğitim ve öğretim sürecine diğer kurum, kuruluş ve bireylerin katılımını sağlamak amacıyla başta fen ve sosyal bilimler liseleri olmak üzere okulların bulundukları yerlerdeki yükseköğretim kurumlarıyla bilim, sanat, spor ve kültürel gibi farklı alanları kapsayan iş birliği protokolleri imzaladı.
Ortaöğretim kurumları kapsamında eğitim öğretim faaliyeti yürütülen 2 bin 806 okuldan yaklaşık bin okul için, okulların bulunduğu yerleşim yerinde bulunan yükseköğretim kurumları ile iş birliği protokolü imzalandı. Yapılan protokoller sayesinde, akademik olarak yürütülen faaliyetlerin yanında öğrencilerin sosyal gelişimlerine katkı sağlaması amaçlanıyor. Ortaöğretim Genel Müdürlüğü, okulların bulundukları yerleşim yerlerindeki üniversiteler ile iş birliğine giderek öğrencilerin, öğretmenlerin ve velilerin de faydalanacağı çalışmalar başlattı.
 
Ortaöğretim Genel Müdürlüğüne bağlı okullarda öğrenim gören yaklaşık 1 milyon 461 bin öğrencinin yüzde 19,12’si ve bu okullarda görevli 101 bin 560 öğretmenin ise yaklaşık yüzde 62,6’sı söz konusu bu çalışmalara dâhil edildi. Öğretim yılı boyunca devam edecek bu çalışmalardan 182 bin 547 velinin de yararlanması hedefleniyor.
 
Yükseköğretim kurumları, il müdürlükleri, belediyeler, işletmeler, sivil toplum kuruluşları, spor kulüpleri ile diğer resmî ve özel kurumlarla iş birliği yapılarak devam edecek faaliyetlerin tür olarak çeşitlendirilmesi, içerik olarak daha nitelikli hâle getirilmesi hedefleniyor.Kaynak:www.egitimajansi.com

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@