Liselerde gönüllü toplayan dernekte taciz ve şiddet skandalı!

Liselerden konferansla gönüllü üye toplayan Genç Denizciler Dayanışma Derneği’nin eğitim adı altında düzenlediği kamplarda taciz ve şiddet rezaleti ortaya çıktı. Öğrencilerin şikayeti sonrası Genç Denizciler Dayanışma Derneği hakkında soruşturma başlatıldı.

Gündem 05.11.2020, 11:30
Liselerde gönüllü toplayan dernekte taciz ve şiddet skandalı!

İstanbul Fatih Ahırkapı sahilinde hizmet veren bir gönüllü sivil toplum kuruluşu kaptanları ve çalışanlarının, yaşları 15 ila 17 arasında değişen kız öğrencilere cinsel istismar, fiziki ve psikolojik şiddette bulunduğu iddia edildi.

Sabah'ta yer alan habere göre; derneğin kamp için Şile'ye götürdüğü öğrencilere, küfürler edip fiziki şiddette bulundukları, çocukların ellerine el bombası ve silah verip tatbikat yaptırdığı, sigara izmariti, yosun ve kumu karıştırıp ekmek arasına koyarak öğrencilere zorla yedirdikleri ileri sürüldü.

"Geceleri çadırda kızlara cinsel saldırı"

Bütün gün aç ve susuz bırakıldıktan sonra soğuk suyun içine atılan öğrencilerden biri, bilincini kaybedip fenalaşırken, kumlara gömdükleri küçük çocukların üstüne çıkıp tekmeledikleri öne sürüldü. Geceleri ise kız öğrencilerin çadırlarına giden bir kaptanın cinsel saldırıda bulunduğu iddiası ardından olayla ilgili soruşturma başlatıldı.

 Şikayet sonu ortaya çıktı

2015'ten bu yana İstanbul'daki liselerde konferanslar vererek, denizcilik sertifikası vermek üzere yaptıkları kampanyayla kendisini tanıtan derneğe yüzlerce öğrenci bu konferanslarla derneğe kayıt oldu. Öğrenciler okul çıkışı dernekte eğitim almaya başladı. Kaptan Umur Z.'nin kızlara uyguladığı taciz, fiziki ve psikolojik mobbing öğrencilerin ailelerine, okudukları okullara veya rehberlik servisine şikayetiyle ortaya çıktı.

Küçük bir kızla sevgilisini yakaladı

İddialara göre dernekteki kaptanlar denizci kıyafeti giyerek iç çamaşırlarıyla geziyor, ikinci kaptan Enes Y. de tacizlere göz yumuyordu. İddiaya göre Umur Z.'nin kız arkadaşı Melda G., dernekte küçük bir kızla sevgilisini yakaladı. Umur Z.'nin kendisini zorla öptüğünü Melda G.'ye anlatmaya çalışan küçük kıza hem fiziksel şiddette bulunuldu hem de dava açmaması için kağıt imzalatıldı.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@