Lise Mezunu Hemşire Ataması Talebi Twitter'da Gündem Oldu

Lise mezunu Hemşireler Sağlık Bakanlığı'na daha fazla atama yapılması için Twitter'dan sosyal medya çalışması gerçekleştirdiler. Kısa sürede trendler arasında giren atama talebi ile adaylar seslerini duyurmaya çalışıyorlar.

Lise Mezunu Hemşire Ataması Talebi Twitter'da Gündem Oldu

Sağlık Bakanlığı'na gerçekleştirilecek personel alımlarında lise mezunu hemşireler yüksek kontenjan talebini dile getirdiler. 

Daha önceki atamalarda istedikleri kontenjanları alamayan adaylar bundan sonraki atamalarda daha yüksek sayıda lise mezunu hemşire alınmasını istiyorlar. Seslerini duyurmak için sosyal medya çalışması yapan hemşireler taleplerini dile getirdiler. 

LİSE MEZUNU HEMŞİRELER YÜKSEK KONTENJAN TALEBİ İÇİN TWİTTER GÜNDEMİNDELER

Binlerce lise mezunu hemşire adayı sosyal medya üzerinden başlattıkları kampanya ile taleplerini dile getiriyorlar. "LiseHemşire AtamaSözü" etiketi ile paylaşım yapan hemşireler Sağlık Bakanlığı'na alımlarda kendilerine daha fazla alım imkanı sunulmasını istiyorlar. 

Pandemi sürecinde sağlık sisteminde yeni personellere ihtiyaç olduğunu ifade eden hemşirelerin bazı paylaşımlarını paylaşıyoruz. 

LİSE MEZUNU HEMŞİRELERİN TALEPLERİ

"Ortaöğretim hemşireler olarak verilen sözlerin tutulmasını istiyoruz."

"Yüksek puanlar ile kazanılan sağlık meslek lisesi hemşirelik  bölümü mezunları  uzun zamandır adil kadro dağılımı bekliyor."

"Ortaöğretim hemşireler 2017 yılından itibaren mezun vermeyip , yüksek puanlar ile okullarından mezun olmuşlardır. Yaklaşık 80 bin mezun atama beklemekte sözlerin tutulmasını umut etmektedirler"

"Sağlıkçılar olarak artık atanmak istiyoruz. Bunca mezun ne zaman atanacak?"

"Sağlık sisteminin demirbaşları olarak ortaöğretim hemşirelerin kadro sayısının artırılmasını talep ediyoruz Sayın Bakanım"

Tüm Lise Mezunu Hemşirelerle Birarada Olmak ve Alımlara Dair Güncel Konuları Takip Etmek için TIKLAYIN

PAYLAŞIMLARINDA FAHRETTİN KOCA'YI ETİKETLEDİLER

Atama bekleyen adaylar sosyal medya paylaşımlarında Sağlık Bakanı Fahrettin Koca'yı etiketleyerek paylaşım yaptılar. Kısa sürede 11 binden fazla tweet atılan sosyal medya çalışması kısa sürede Türkiye gündeminde yer aldı. 

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@