Liderlere Sert Eleştiri: Dükkan Teslim Edilmeyecek Şahıslara Ülke Emanet Ediliyor

ANKARA (ANKA) - Muhafazakâr Yükseliş Partisi Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, siyasi parti liderlerine sert...

Haberler 28.09.2015, 13:15
Liderlere Sert Eleştiri: Dükkan Teslim Edilmeyecek Şahıslara Ülke Emanet Ediliyor

ANKARA (ANKA) - Muhafazakâr Yükseliş Partisi Lideri Ahmet Reyiz Yılmaz, siyasi parti liderlerine sert eleştirilerde bulunarak, “Bu liderler bu ülkeyi kaostan çıkartamaz. Kapasiteleri ülke yönetimi için yetersiz. Kaos ve musibetler devam edecek” dedi.

Yılmaz yaptığı yazılı açıklamada, “Siyasiler için kapasite sorunu var. Bu memleketi idare edecek birikimden yoksun bir siyasi lider kadrosu ülkeyi yönetilmez bir hale getirdi. Bu beceriksizlik iktidar ve muhalefetle beraber mevcut partilerin ortak kusurudur. Ülkenin bir numaralı sorunu ne güvenlik ne ekonomi ne de başka bir gerekçedir. Tek sorun siyasi liderlerdir” ifadelerini kullandı.

Yılmaz, şunları kaydetti:

“Dükkan teslim edilmeyecek şahıslara ülke emanet ediliyor. Şimdi bir esnaf düşünün kendi iş yerini bu muhalefet ve iktidar kadrolarına yönetmesi için teslim eder mi? Etmez. Ama söz konusu milletin malı kamunun ortak maddi varlıkları olunca tereddütsüz aynı kişilere yönetmesi için hak tanınıyor. Bu durum kabul edilemez bir millet kusurdur. Toplumsal ortak zekanın yetersizlik sorunudur.

Siyasi liderlerin özel yaşamında başarıları nedir? Ülkeyi yönetmeye aday olan insanların geçmişlerine bakınız. Hangi başarıları var? Kendileri, yakınları ve ülkeleri için hangi artı değeri üretmişler? Kaç kişiye aş, iş ve istihdam imkanı sağlamışlardır? Cevap açık ve nettir. Sıfır. O halde bu memleket bu kadar basiret yoksunu insanlara neden emanet ediliyor? Millet tercihlerini gözden geçirmek zorunda. Toplu bir felakete sürükleniyoruz. Ehliyetsiz ve liyakatsiz kişilerin yönetime seçilmesin de istisnasız her parti için sadece dalkavukluk sistemi ile yürüyen bir anlayış var. Bu durum ne yazık ki toplumu topyekun bir yıkım ve kaosa sürüklüyor.” (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@