Kuzey Ve Doğu Kesimler Parçalı Yer Yer Çok Bulutlu

ANKARA(ANKA) - Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapıla...

Haberler 27.09.2015, 08:35
Kuzey Ve Doğu Kesimler Parçalı Yer Yer Çok Bulutlu

ANKARA(ANKA) - Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nden yapılan son değerlendirmelere göre, Türkiye’nin kuzey ve doğu kesimlerinin parçalı yer yer çok bulutlu, Trakya, Doğu Anadolu'nun kuzeydoğusu ile Çanakkale, İstanbul Anadolu Yakası, Bursa, Bilecik, Trabzon'un doğusu, Rize ve Artvin çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı, diğer bölgelerin az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik beklenmiyor. Genellikle mevsim normalleri civarında, iç ve doğu kesimlerde yer yer mevsim normallerinin üzerinde seyredeceği tahmin ediliyor.

Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Güneydoğu kesimlerde batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette esecek.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

ANKARA: Az bulutlu ve açık. (30)

İSTANBUL: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde Anadolu yakası kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı. (27)

İZMİR: Parçalı ve az bulutlu. (28)

ADANA: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey kesimleri parçalı bulutlu. (32)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık. (28)

SAMSUN: Parçalı bulutlu.(27)

ERZURUM: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey ilçeleri kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı. (24)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık. (33)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA: Parçalı ve çok bulutlu, sabah saatlerinde İstanbul Anadolu yakası, öğle saatlerinden itibaren Edirne, Kırklareli, Çanakkale, Tekirdağ, Bursa ve Bilecik çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve yer yer gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

EGE: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

AKDENİZ: Az bulutlu, doğusunun yer yer parçalı bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Parçalı ve az bulutlu geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı, zamanla kıyı kesimlerinin yer yer çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra Trabzon'un doğusu, Rize ve Artvin çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla kuzey ve doğusu parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Ardahan, Kars, Ağrı, Iğdır çevreleri ile Erzurum'un kuzey ilçelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@