Kuzey Irak'a Hava Harekatı: 13 Bölücü İni Paramparça Edildi

ANKARA(ANKA) – Türk Silahlı Kuvvetleri dün Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesine bir hav...

Haberler 26.09.2015, 11:55
Kuzey Irak'a Hava Harekatı: 13 Bölücü İni Paramparça Edildi

ANKARA(ANKA) – Türk Silahlı Kuvvetleri dün Irak’ın kuzeyindeki Gara bölgesine bir hava harekatı düzenleyerek 13 terörist inini paramparça etti.

TSK’nın internet sitesinden verilen bilgiye göre dün Bingöl Merkez ilçe mülki sınırları içerisinde icra edilen operasyonda, Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlere ait iki sığınakta; beş roket mühimmatı, beş El Yapımı Patlayıcı, 20 molotof, çok sayıda mühimmat ve bomba yapımında kullanılan malzeme ile yaşam malzemesi ele geçirildi

Mardin Nusaybin'de, karayoluna tuzaklanmış bir adet RPG-7 Antitank mühimmatı ile El Yapımı Patlayıcı haline getirilmiş yangın söndürme cihazı bulunarak imha edildi.

Gaziantep / Karkamış'ta, iki yabancı uyruklu DEAŞ Terör Örgütü mensubu yakalandı.

Şırnak Şenoba bölgesinde icra edilen operasyonda Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlere ait depoda çok sayıda El Yapımı Patlayıcı yapımında kullanılan malzeme ve yaşam malzemesi ele geçirildi.

Irak kuzeyi Gara bölgesinde Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristlere ait 13 ayrı noktadaki sığınak, barınak ve malzeme depoları hava harekâtı sonucunda imha edildi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@