Kuzey Irak 8 Teröristi Türkiye'ye Teslim Etti

Genelkurmay Başkanlığı, Irak Kuzeyi Yerel Yönetimince, sekiz Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristin, Habur Sınır Kapısında güvenlik güçlerine silahsız ve teçhizatsız olarak teslim edildiği bildirildi.

Haberler 03.09.2015, 13:33
Kuzey Irak 8 Teröristi Türkiye'ye Teslim Etti

ANKARA(ANKA) - Genelkurmay Başkanlığı, Irak Kuzeyi Yerel Yönetimince, sekiz Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristin, Habur Sınır Kapısında güvenlik güçlerine silahsız ve teçhizatsız olarak teslim edildiği bildirildi.

Genelkurmay Başkanlığı'nın internet adresidnen "Yurtiçi Önemli Olaylara" ilişkin bir bildiri yayımlandı. Genelkurmay Başkanlığı, Kilis Suriye’den Türkiye’ye yasa dışı yollardan giriş yapmaya çalışan ve DEAŞ terör örgütü üyesi olduğu değerlendirilen bir yabancı uyruklu şahıssın yakalandığını ve olayla ilgili tahkikat başlatıldığını bildirdi.

-SİİRT PERVARİ’DE MÜHİMMAT ELE GEÇİRİLDİ-

TSK, Siirt ili Pervari ilçesi Meydan Tepe Bölgesinde icra edilen arazi arama ve tarama faaliyetinde; bir el bombası, içerisine patlayıcı yerleştirilmiş iki adet piknik tüp, iki adet ateşleyici, bir adet zaman ayarlı saat ve muhtelif malzeme ele geçirildiğini, olayla ilgili adli tahkikat başlatıldığını bildirdi.

Iğdır İli Karakoyunlu ilçesinde icra edilen operasyonda ise, bir Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristin silahı ile birlikte yaralı olarak, bir teröristin ise silahı ile birlikte ölü olarak ele geçirildiğini bildirdi.

Genelkurmay, Irak Kuzeyi Yerel Yönetimince, sekiz Bölücü Terör Örgütü mensubu teröristin Habur Sınır Kapısı’nda güvenlik güçlerine silahsız ve teçhizatsız olarak teslim edildiğini açıkladı. (ANKA)

(ÖZ/OLÇ)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@