Kuvvetli Yağış Ve Kuvvetli Rüzgar Uyarıları

Kuzey ve İç Ege, İç Anadolu\'nun batısı, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Tokat, Bolu, Karabük, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Isparta, Mersin, Adana, Osmaniye ile Hatay\'ın kuzey kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Rize, Artvin, Ardahan, Kütahya ile Afyonkarahisar ve Uşak\'ın kuzeyinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Haberler 07.08.2015, 11:24
Kuvvetli Yağış Ve Kuvvetli Rüzgar Uyarıları

ANKARA (ANKA) - Meteoroloji Genel Müdürlüğü’nce yapılan son değerlendirmelere göre, Kuzey ve İç Ege, İç Anadolu'nun batısı, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz, Tokat, Bolu, Karabük, Erzincan, Erzurum, Kars, Ardahan, Isparta, Mersin, Adana, Osmaniye ile Hatay'ın kuzey kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Rize, Artvin, Ardahan, Kütahya ile Afyonkarahisar ve Uşak'ın kuzeyinde yerel olarak kuvvetli olması bekleniyor.

Hava sıcaklığında önemli bir değişiklik olmayacak, Türkiye genelinde mevsim normallerinin 2 ila 5 derece üzerinde seyretmeye devam edecek.

Rüzgar ise genellikle kuzey ve kuzeydoğu, Akdeniz kıyıları ile Doğu ve Güneydoğu Anadolu'da batı ve güneybatı yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, Marmara, Kuzey Ege kıyıları ve Batı Karadeniz Kıyılarında fırtına şeklinde esecek.

-KUVVETLİ YAĞIŞ-

Yağışların öğle saatlerinden sonra Rize, Artvin, Ardahan, Kütahya ile Afyonkarahisar ve Uşak'ın kuzeyinde yerel olarak kuvvetli olması beklenirken Meteoroloji, ani sel, su baskını gibi yaşanabilecek olumsuzluklara karşı dikkatli olunması gerektiğini bildirdi.

-KUVVETLİ RÜZGAR-

Meteoroloji ayrıca rüzgarın öğle saatlerinden sonra Marmara, Kuzey Ege ve Batı Karadeniz kıyılarında kuvvetli ve fırtına şeklinde esmesinin beklendiğine dikkat çekerek, yaşanabilecek olumsuzluklara karşı (Ulaşımda aksamalar vb.) dikkatli ve tedbirli olunması gerektiğinin altını çizdi.

-BAZI İLLERDE HAVA DURUMU-

İSTANBUL: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu geçecek.(33)

ANKARA: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (34)

İZMİR: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (33)

ADANA: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı.(36)

ANTALYA: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu. (32)

SAMSUN: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (30)

ERZURUM: Az bulutlu ve açık, zamanla parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı. (32)

DİYARBAKIR: Az bulutlu ve açık. (39)

-BÖLGELERDE HAVA DURUMU-

MARMARA: Az bulutlu ve açık, kuzey ve doğusunun parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Bilecik çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. 

EGE: Az bulutlu, zamanla parçalı ve çok bulutlu, öğle saatlerinden sonra kuzey ve iç kesimlerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Kütahya ile Afyon ve Uşak'ın kuzey kesimlerinde kuvvetli olması bekleniyor. 

AKDENİZ: Az bulutlu ve açık, iç ve doğusu parçalı bulutlu, Osmaniye ve Hatay'ın kuzey kesimleri ile öğle saatlerinden sonra Isparta, Mersin ve Adana çevrelerinin yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

İÇ ANADOLU: Parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra bölgenin batısının kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ: Az bulutlu ve açık, iç kesimleri parçalı bulutlu, Bolu ve Karabük çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

ORTA VE DOĞU KARADENİZ: Parçalı yer yer çok bulutlu, Orta Karadeniz kıyıları, Doğu Karadeniz ile Tokat çevrelerinin sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların öğle saatlerinden sonra Rize ve Artvin çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

DOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık, zamanla bölgenin kuzey kesimleri parçalı bulutlu, öğle saatlerinden sonra Erzincan, Erzurum, Kars ve Ardahan çevrelerinin kısa süreli ve yerel olmak üzere sağanak ve gök gürültülü sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların Ardahan çevrelerinde kuvvetli olması bekleniyor.

GÜNEYDOĞU ANADOLU: Az bulutlu ve açık geçeceği tahmin ediliyor. (ANKA)

(HM/ÖZK)

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@