Kuvvetli ve Yoğun Kar Başlıyor! Meteoroloji Kar Kalınlığının 30 cm Olacağını Duyurdu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün günlük hava durumu tahminleri açıklandı. Marmara Bölgesi'nde başlayan kar yağışlarının etki alanı ve süresine dair bilgiler kamuoyu ile paylaşıldı. Türkiye'de nerelerde kar yağışı olacak.

Kuvvetli ve Yoğun Kar Başlıyor! Meteoroloji Kar Kalınlığının 30 cm Olacağını Duyurdu!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü son dakika hava durumu açıklaması yaptı. Türkiye'de 'bugün hava nasıl olacak' sorusunun cevabına yanıt verildi.

BUGÜN YAĞIŞ BEKLENEN BÖLGELER VE İLLER!

Meteoroloji'den alınan bilgilere göre bugün Türkiye genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak. Marmata, Batı Karadeniz, Orta Karadeniz, Doğuz Karadeniz, İzmir, Hatay, Adana, Manisa, Ardahan, Kütahya, Elazığ, Osmaniye, Bingöl, Kahramanmaraş, Tunceli, Eskişehir, Erzurum, Artvin ve Bayburt'ta gün içinde yağışların etkili olması bekleniyor.

KAR YAĞIŞI TAHMİNLERİ

Marmara Bölgesi'nde bu akşamdan itibaren etkisi gösterecek olan kar yağışlarının yarın gece yoğun ve kuvvetli kar yağışına dönmesi tahmin ediliyor. Kar kalınlığının kıyılarda 5-15 cm, iç kesimlerde 15-20 cm ve yüksek kesimlerde 20-30 cm olması bekleniyor. Bu kar yağışları nedeniyle özellikle İstanbul'da buzlanma ve don olaylarının hayatı olumsuz etkileyebileceği bildirildi.

BUZLANMA, DON VE ÇIĞ UYARISI!

Yurdun doğu kesimlerindede buzlanma ve don olayları hayat şartlarınız orlaştıracak. Doğuz Karadeniz'in iç kesimleri ile Doğu Anadolu'nun güneydoğusunda çığ felaketi tehlikesi bulunduğu açıklandı. Hava sıcaklıkllarının ise 6-12 derece arasında olacağı bildirildi. Doğu Karadeniz ve Doğu Anadolu'nun yükseklerin kar erimelerinden kaynaklı su baskınları ve çığ felaketleri konusunda vatandaşların tedbirli olmaları gerektiği vurgulandı.

GELECEK HAFTAYA DİKKAT!

Gelecke hafta Türkiye'nin büyük bir kısmının kar yağışı etkisi altında olacağını bildiren Metetoroloji, yetkili birimlerin gereken tedbirler için hazırlık yapmasını istedi. Valiliklere gönderilen uyarı ile illerde bulunan acil müdahale ekiplerinin hazırda tutulması belirtildi.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@