Kuveyt'te hükümet neden istifa etti? Kuveyt hükümet istifa olayı nedir?

Son dakika dünya gündemine düşen gelişmelere göre Kuveyt'te hükümetin istifa ettiği öğrenildi. Kuveyt'te hükümet neden istifa etti? Kuveyt hükümet istifa olayı nedir?

Kuveyt'te hükümet neden istifa etti? Kuveyt hükümet istifa olayı nedir?

Kuveyt'te hükümet neden istifa etti? Kuveyt hükümet istifa olayı nedir? Son dakika dünya gündemine düşen gelişmelere göre Kuveyt'te hükümetin istifa ettiği öğrenildi. Dünya basınına düşen gelişmelere göre Kuveyt'te yaşanılan siyasi kriz sonrasında hükümet istifasını açıkladı. Kuveyt Başbakanı Şeyh Ahmet Nawaf el-Sabah, Veliaht Prens Şey Meşal el Ahmad El-Sabah'a istifasını resmen sundu. Gündeme bir anda düşen haberler sonrasında ise istifayı kabul eden Veliaht Prens ise başbakandan yönetici ünvanını kullanarak hükümette kalmasını talep ettiği öğrenildi.

KUVEYT'TE PARLAMENTO FESHEDİLDİ

Dünya basınında yer edinen gelişmelere göre Kuveyt'te parlamento feshedilirken, Kuveyt Veliaht Prensi yayınladığı kararname ile birlikte ulusal birliği tehdit eden farklılıkların, çatışmaların ve kişisel çıkarlara yönelik tercihlerin olduğu siyasi sahneyi düzeltmek için parlamentonun feshedildiği aktarılmıştı.

Parlamento tekrardan seçilecek iken ülke genelinde iki ay içerisinde ise erken genel seçim yapılacağı açıklandı. Parlamentonun geçtiğimiz günlerde seçimleri yaptığı öğrenilirken veliaht Prens ise geçen yıl yaptığı açıklamalar gündeme düştü.

Buna göre ise parlamentoyu anayasal olarak feshedileceğini duyurmuştu. Erken seçim çağrısı yanıtını buldu.