Kütüphanenin tavanı akınca...

SİVAS'ta yaklaşık 3 ay önce açılışı yapılan Şems-i Sivasi İl Halk Kütüphanesi'nin tavanı kar yağışı sonrası akmaya başlayınca, görevliler tarafından koridorlara su kovaları konuldu. 

Haberler 07.01.2016, 23:09
Kütüphanenin tavanı akınca...

(DHA)- SİVAS'ta yaklaşık 3 ay önce açılışı yapılan Şems-i Sivasi İl Halk Kütüphanesi'nin tavanı kar yağışı sonrası akmaya başlayınca, görevliler tarafından koridorlara su kovaları konuldu. 

Sivas'ta 10 Ekim 2015 tarihinde açılışı yapılan Şems-i Sivasi İl Halk Kütüphanesi'nin tavanı, son günlerde kentte etkili olar kar yağışının ardından akmaya başladı. Dönemin TBMM Başkanı İsmet Yılmaz ile Kültür ve Turizm Bakanı Yalçın Topçu'nun katılımlarıyla açılan kütüphanenin 2'nci katındaki bazı bölümlerde ise su birikintileri oluştu.


Tavanın aktığı bazı yerlere su kovaları konulurken, su birikintilerinin oluştuğu yerler ise görevliler tarafından kürekler ile temizlendi. Ders çalışmak için kütüphaneye gelen öğrenciler, yerdeki kovaların hoş bir görüntü oluşturmadığını ancak çözüm bulunması gerektiğini belirterek bina yeni olduğu için bu tür sıkıntıları normal karşıladıklarını ifade etti. Öğrenciler ayrıca aşırı gürültü nedeniyle kütüphanede ders çalışmakta da güçlük çektiklerini söyledi.

Kütüphane yetkilileri ise konuyla ilgili gerekli onarımların ilerleyen günlerde yapılacağını açıkladı.

 

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@