Kutu içindeki oyuncak dinamit lokumları, polisi alarma geçirdi

Hasan DÖNMEZ/KONYA, () - KONYA’da, şehrin en işlek caddelerinden Alaaddin Bulvarı'nda kaldırıma bırakılan bir kutunun içerisinde dinamit olduğunu görenler polisi aradı. Çevrede geniş güvenlik önlemi alındıktan sonra, fünye bağlanan...

Haberler 31.08.2016, 17:20
Kutu içindeki oyuncak dinamit lokumları, polisi alarma geçirdi

Hasan DÖNMEZ/KONYA, () - KONYA’da, şehrin en işlek caddelerinden Alaaddin Bulvarı'nda kaldırıma bırakılan bir kutunun içerisinde dinamit olduğunu görenler polisi aradı. Çevrede geniş güvenlik önlemi alındıktan sonra, fünye bağlanan kutu, bomba imha uzmanı tarafından patlatıldı. Kutudaki dinamitlerin, 'şaka dinamiti' diye adlandırılan oyuncak dinamit olduğu anlaşıldı.
Olay, bugün saat 15.30 sıralarında merkez Meram İlçesi Alaaddin Bulvarı'nda meydana geldi. Her gün binlerce kişinin geçtiği caddede, kaldırıma bırakılan kutuyu görenler hemen polisi aradı. İhbar üzerine gelen polis, kutudaki dinamit lokumları ve üzerinde bulunan elektronik saati görünce bomba imha uzmanını çağırdı. Bomba imha uzmanı, birbirine bağlı dinamit lokumlarını görünce caddeyi boşaltıp, çevre esnafın iş yerlerini tahliye etmesini istedi. Cadde araç ve yaya trafiğine kapatıldı. Bomba imha uzmanı özel kıyafetlerini giyerek çalışmalara başladı. Sinyal kesici jammer çalıştırıldı.
Bomba uzmanı kaldırıma bırakılan dinamit lokumlarını fünyeyle kontrollü olarak patlattı.
Patlatmanın ardından olay yerinde inceleme yapan bomba imha uzmanı, kaldırıma bırakılan dinamit lokumlarının, 'şaka dinamiti' olarak adlandırılan oyuncak dinamitler olduğunu tespit etti. Polis ve çevredekiler rahat bir nefes aldı. Kutuyu kaldırıma bırakanın kimliğinin tespit edilmesi için çalışma başlatıldı.

FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@