Kurtuluş Savaşı Gazisi Torunu Emekli Öğretmen, Her 10 Kasım'da Atatürk'ü Anıyor

ADANA'da Kurtuluş Savaşı Gazisi Ali Rıza Ergan'ın torunu emekli öğretmen 69 yaşındaki Makbule Ergan, her 10 Kasım'da Atatürk'ün naaşının Anıtkabir'e nakledildiği törende çekilen fotoğrafıyla büyük önderi anıyor.

Haberler 10.11.2015, 23:19
Kurtuluş Savaşı Gazisi Torunu Emekli Öğretmen, Her 10 Kasım'da Atatürk'ü Anıyor
(DHA) - ADANA'da Kurtuluş Savaşı Gazisi Ali Rıza Ergan'ın torunu emekli öğretmen 69 yaşındaki Makbule Ergan, her 10 Kasım'da Atatürk'ün naaşının Anıtkabir'e nakledildiği törende çekilen fotoğrafıyla büyük önderi anıyor.

Adana'da Atatürk'ün ölümünün 77'nci yıl dönümünde, Atatürk Anıtı'nda tören düzenlendi. Törene, Adana Valisi Mustafa Büyük, AK Parti ile CHP milletvekilleri, Büyükşehir Belediye Başkanı MHP'li Hüseyin Sözlü, 6'ncı Mekanize Piyade Tümen Komutanı Tümgeneral Osman Erbaş, gaziler, çok sayıda kurum temsilcisi ve vatandaşlar katıldı. Adana Valisi Mustafa Büyük, törene katılan gazilerle yakından ilgilenirken anıta çelenk koydu.  Törenin yapıldığı anıtın etrafındaki apartmanların balkonlarına çıkanlar da saygı duruşunda bulundu.

O FOTOĞRAFLA KATILDI

Ankara'da 10 Kasım 1953'te Atatürk'ün naaşının Anıtkabir'e nakledildiği törene de katılan Kurtuluş Savaşı gazisi Ali Rıza Ergan'ın torunu emekli öğretmen Makbule Ergan da, kentteki anma törenine katıldı. Elinde Atatürk'ün cenazesinin Ankara Etnografya Müzesi'nden alınarak Anıtkabir'e getirildiği törende 7 yaşındayken çekilen fotoğraf bulunan Makbule Ergan, "Ankara'daki törene rahmetli annem Ülviye Ergan ile katılmıştım. Törende görevli bir asker başımı okşamıştı. Atatürk sevgim hiç eksilmedi. Her yıl Atatürk'ü anma törenlerine katılıyorum" dedi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@