Kurtulmuş: İşçilerin Bu Süreçte Bırakılması Türkiye İçin Önemli Bir Başarıdır (2)

KURTULMUŞ: EN UFAK BİR YANLIŞ YOLLARA SAPTIĞINIZI GÖRÜRSEM HİÇ BİRİNİZE BİR SANİYE MÜSAMAHA GÖSTERMEM

Haberler 30.09.2015, 23:24
Kurtulmuş: İşçilerin Bu Süreçte Bırakılması Türkiye İçin Önemli Bir Başarıdır (2)
KURTULMUŞ: EN UFAK BİR YANLIŞ YOLLARA SAPTIĞINIZI GÖRÜRSEM HİÇ BİRİNİZE BİR SANİYE MÜSAMAHA GÖSTERMEM

Başbakan Yardımcısı ve aynı zamanda Ak Parti Ordu birinci sıra milletvekili adayı olan Numan Kurtulmuş Valilik Toplantı Salonunda daire müdürleriyle basına kapalı toplantı yaptı. Toplantıya Ordu Valisi İrfan Balkanlıoğlu, İl Jandarma Komutanı Albay Garip Gümüş, Cumhuriyet Başsavcısı Metin Uslu, Ordu Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Tarık Yarılgaç, Vali Yardımcısı Engin Avcı, İl Emniyet Müdürü Caner Tayfur ve daire müdürleri katıldı. Basına kapalı olarak düzenlenen toplantının haberi daha sonra Ordu Valiliği’nin resmi internet sitesinden yayınlandı. Kamu kurumlarının yöneticilerinden, Ordu'da devam eden yatırımların son durumları, karşılaşılan sıkıntılar, kurumların ihtiyaçları konusunda bilgi alan Numan Kurtulmuş, bundan sonraki süreçte Ordu'daki kamu kurumu yöneticileriyle birlikte çalışma yürüteceklerini ifade ederek, "Bundan sonraki süreçte sizlerle birlikte çalışacağız. Haliyle birbirimize ayak uydurmanız lazım. Bu sebeple çalışma prensiplerimiz üzerinde hassasiyetle durmamız gerektiği kanaatindeyim. Hepiniz belli bir birikime, donanıma, tecrübeye sahipsiniz. Ciddi bir sorumluluk içinde hepinizin hareket etmesi lazım" dedi.

Genel olarak sakin ve soğukkanlı bir yapıya sahip olduğunu dile getiren Numan Kurtulmuş toplantıya katılan müdürleri şöyle uyardı: "Kamuyla ilgili konularda hassasiyetimin çok yüksek olduğunu biliyorsunuz. Yaptığınız doğru işlerde sonuna kadar yanınızda olurum. Gerekirse sırtımda taşırım. Ama en ufak bir yanlışınızda, en ufak bir haksızlığınızda, en ufak bir yanlış yollara saptığınızı görürsem de, hiç birinize bir saniye müsamaha göstermem. Bunu baştan peşin peşin söylüyorum. Nihayetinde bunlara hep beraber sahip çıkmamız." 

Kamu yönetiminde 4 temel prensibin önemine vurgu yapan Numan Kurtulmuş, "Kamu yönetimiyle ilgili dört temel kuralın olmazsa olmaz kanaatindeyim. Bunlar olmaz ve içselleştirilmezse orada huzursuzluk ortaya çıkar. Bu dört temel kuralın başında emanetçilik bilinci gelmektedir. Bulunduğumuz, oturduğumuz koltuk, milletimizin bize emanetidir. Her bir koltukta 78 milyon insan oturuyormuş gibi davranmamız lazım. Her birimiz milletin emrinde olan emanetçileriz.

İkincisi bireysel sorumluluktur. Hem kişi olarak, hem de halkın hizmetinde olan görevliler olarak kendi alanımızda bireysel sorumluluklarımız var.

Üçüncüsü ise kamu ahlakıdır. Devlet düzenini ayakta tutan şey kamu ahlakıdır. Kamu ahlakı bozulduğunda, çöküş başlar. Osmanlı İmparatorluğunun çöküş sebeplerinin başında kamu ahlakının bozulması yer almaktadır. Herkes kamu alanını, kendi ailesinin alanı gibi görecektir. Ailesinde nasıl hareket ediyorsa, kamuda da öyle hareket edecektir.

Dördüncüsü de ahenk ve uyumdur. Hepimiz bir takım oyuncusu gibi çalışacağız. Ülkemizin gelişmesi ve ileriye gitmesi için her birimizin yapacağı çalışma çok önemlidir. Bu sebeple bir takım oyunu ortaya koymak zorundayız. Sayın Valimiz bu takımın kaptandır. İl müdürleri olarak hepiniz sayın valimizin koordinasyonunda çalışmalarınızı yürüteceksiniz. Ben de her birinizin çalışmalarını bire bir takip edeceğim. Eğer burada uyumlu, ahenkli, güzel bir çalışmayı başarabilirsek, halkımıza güzel hizmetler sunarız. Karşılaştığınız sorunlarda elimden gelen yardımı yaparım. Bu dört temel prensipler çerçevesinde en ufak bir yanlışlığınız olduğu takdirde ona da müsamaha etmem."

Numan Kurtulmuş toplantının ardından uçakla Ordu-Giresun Havalimanı’ndan Ankara’ya gitti.FOTOĞRAFLI

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@