Kurşunun Üretilimi, Özellikleri ve Site içi Faaliyetlerimiz

Çok eski çağlardan beri kullanım alanına sahip olan kurşun günümüzde de büyük fabrikalarda üretimi gerçekleştirilen ve farklı farklı alanlarda insanın temas ettiği noktalardaki zararı azaltabilecek üretimde sunulmaktadır.

Gündem 28.10.2020, 19:26 28.10.2020, 19:31
Kurşunun Üretilimi, Özellikleri ve Site içi Faaliyetlerimiz

Çok eski çağlardan beri kullanım alanına sahip olan kurşun günümüzde de büyük fabrikalarda üretimi gerçekleştirilen ve farklı farklı alanlarda insanın temas ettiği noktalardaki zararı azaltabilecek üretimde sunulmaktadır. Ekonomik olarak işletilmeye başlandığında özellikle maden arayışında bulunanlar kurşun mineralinin oldukça yüksek oranda zararlı maddelerin en zararlarını azaltıcı ve etrafa yayılan radyasyon ışınlarının zararını minimuma indiren bir yapısı olduğu fark edilmiştir. Kurşun araştırılmaya başlandığını da; Çinko, Bakır, Demir, Altın ve Gümüş mineralleri ile aynı bölgede olduğu keşfedilmiştir. Tek başına maden yatağında bulunmayan kurşun işlenmesi oldukça kolay ve yüksek bir özgül ağırlığa sahip madendir. Düşük erime noktasına sahip oluşu, aşınmaya karşı olan direncini arttırmaktadır ve yapılan araştırmalarda kurşunun dalga ışınlarına karşı geçirmeme özelliği barındığı görülmüştür. Bu da aslında sanayide kullanılmasının en büyük sebebi olmuştur.

Kurşun Maddesi İle Faydalanılacak Alanlar

Genel sanayi alanlarında; kimya sanayinde, metal alaşımında, boya ve akü imalatı alanında kullanım alanı bulunan kurşun, zırhlanarak kullanılmaktadır. Pekçok mühimmat ve alaşım noktasında kimyasal madde alanında çok çok kullanılan kurşun, çeşitli alanlarda koruyucu panel olarak; kurşun paravan şeklinde de üretimi yapılmaktadır. Kurşun paravan oluşturulurken iki farklı mdf yapı arasında kullanılarak presleme yöntemi ile istenilen boyutta üretimi sağlanabilmektedir. Ardından oluşturulduğunda boyama tekniği ile renkte verilebilir. Dıştan bakıldığında görüntü olarak açık alanlarda veya dışarıda rahatlıkla kullanıma uygun bir profil oluşturulurken kurşun paravan sayesinde radyoaktif zararı dokunabilecek ışınların olduğu her türlü alanda radyoloji ünitesi alanlarında kullanılmaktadır. Kurşunun çokça tercih edilmesine sebeplerinden biri zararlı ışınlarda, bir diğer özelliği de kolaylıkla şekil alabilecek yapısından bulunuyor oluşudur. İşyerinizde kullanıma uygun olarak üretilebilecek kurşun paravan üretimden faydalanmak istiyorsanız İstanbul kurşun ve metal sanayi şirketimiz ile sitemiz aracılığı ile iletişime geçebilir, bütçeniz okuyacak uygun fiyatlar ile hizmetimizden yararlanabilirsiniz.

Kurşun Zırhlama ve Sitemiz Üretimi İle Kullanım Alanı

Kurşun ve metal sanayi alanında üretimde bulunduğumuz ve kurşunun farklı biçimlerde üretildiği bir firmayız. Kurşun üretimi içerisinde ürün çeşitliliğimiz; kurşun levha, kurşun tuğla, kurşun parça imalatı, kurşunlu antibakteriyel panel, kurşunlu alçıpan, külçe kurşun kurşun, zırhlı sistemler olarak geniş bir çeşitliliğe sahibiz. Bunun yanı sıra medikal alanında da kullanabileceğiniz kurşundan üretilmiş kurşun zırhlama cihazları da gündelik hayatta işinizi yaparken büyük kolaylık sağlayacaktır. Firmamız kapsamında Ağır tip zırhlı kapı sistemi, kurşun zırhlı mobilyalar, kurşun zırhlı radyoaktif atık kutuları, tanklar, kurşun zırha sahip ilaç kutuları, kurşun zırhlı fıçılar başta olmak üzere her türlü özel tasarım kurşun zırhlı ürünler kapsam alanını oluşturmaktadır. Radyosyon korunumuna yönelik olarak üretilen; kurşun cam kurşun kapı ve kaplama, nötron koruyucu plaka çeşitleri, saklama kapları, linac odası ve radyografi firmamız aracılığı ile kurumlara üreterek satışını yapabilmekteyiz. Almanya Libya ve Avustralya'da bulunan temsilciliklerimiz ile oldukça geniş bir üretim ağına sahip olan İstanbul Kurşunlu metal sanayi şirketimiz aracılığı ile hizmet alabilmek için internet üzerindeki telefon numaralarını kullanabilir; email yolu ile bizlerle iletişime geçebilirsiniz. Yaptığımız çalışmalardan haberdar olabilmek için de bizleri sitemiz aracılığı ile takip edebilirsiniz.

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@