Kurbanlık Satışlarında Sahte Paraya Dikkat

MANİSA İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, bayram öncesi kurbanlık satışlarında başta sahte para olmak üzere hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarına karşı çeşitli uyarıların yer aldığı broşürler dağıttı.

Haberler 17.09.2015, 21:27
Kurbanlık Satışlarında Sahte Paraya Dikkat
İlker KILIÇASLAN/MANİSA, (DHA)- MANİSA İl Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü ekipleri, bayram öncesi kurbanlık satışlarında başta sahte para olmak üzere hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarına karşı çeşitli uyarıların yer aldığı broşürler dağıttı.

Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü, Kurban Bayram öncesi Canlı Hayvan Borsası'nda hayvan satıcılarını sahte para, hırsızlık ve dolandırıcılık olaylarına karşı uyardı. Polisler, hayvan satıcılarını tek tek gezerek özellikle sahte para konusunda dikkatli olmalarını istedi. Sahte banknotların gerçeğinden nasıl ayırt edileceği konusunda ayrıntılı bilgi veren ekipler, özellikle bayram arifesinde satışlarda yaşanan yoğunlukta, kötü niyetli kişilerin bu yola başvurduğunu belitti. Polisler, bu konularla ilgili uyarıların yer aldığı broşürler de dağıttı.

Toplum Destekli Şube Müdürlüğü'nde görevli Komiser Hülya Çukurelmalı, kurbanlık alışverişlerinde sahte para ve dolandırıcılık olaylarının sık yaşandığını dile getirerek, "Kurban bayramına iki gün kala özellikle sahte para ile dolandırıcılık olayları çok yaşanıyor. Dışarıdan gelen bazı kişiler, gerçek banknotların arasında sahtelerini katarak, hayvan alışverişi yapıyor. Hayvan sahibi sahte paranın farkına varıncaya kadar iş işten geçiyor. Bu olayların yaşanmaması için hayvan satıcılarımızın daha dikkatli olmalarını istiyoruz. Şüpheli gördükleri durumlarda vakit kaybetmeden hemen 155'e ihbarda bulunmasını istiyoruz" dedi.

Hayvan sahipleri ise polisin yaptığı uyarılardan ve bilgilendirmeden dolayı memnuniyet duyduklarını ifade etti. 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@