Kurbanlık boğalar ilgi odağı oldu

KURBAN Bayramı'na sayılı günler kala Ardahan'dan satış için Manisa'ya getirilen 1.5 tonluk boğalar ilgi odağı oldu.

Haberler 23.08.2016, 14:06
Kurbanlık boğalar ilgi odağı oldu

Ersan ERDOĞAN (DHA) - KURBAN Bayramı'na sayılı günler kala Ardahan'dan satış için Manisa'ya getirilen 1.5 tonluk boğalar ilgi odağı oldu.

Kentin Şehzadeler İlçesi'ndeki kurulan kurbanlık pazarı yaklaşık 1600 kilometre uzaklıktaki Ardahan'ın Göle İlçesi'nden ağırlıkları 1 ton ile 1.5 ton arasında değişen boğalar getirildi. Görünümlerinin yanı sıra 15 bin lirayı bulan fiyatlarıyla da dikkati çeken boğalar, alıcı bekliyor.


Ardahan'dan 11 yıldır Manisa'ya kurbanlık büyükbaş hayvan getirdiğini söyleyen 36 yaşındaki Aytaç Karagülle, "Manisa'daki kurban pazarına bayrama yaklaşık bir ay kadar önce geliyorum. Manisa'dan ve Manisalıların misafirperverliğinden çok memnunum. Ardahan Göle İlçesi'nden 4 gün önce 48 boğa getirdim. Şuan 22'sini sattım. Bu yıl geçen yıla oranla satışlarım çok çok iyi. Geçen yıl son güne kadar elimde satılmamış boğalarım vardı. Bu yıl böyle giderse bayramı evimde ailemle birlikte geçireceğim" dedi.

Kurbanlık boğalarının ağırlığının 1.2 ton ile 1.5 ton arasında değiştiğini belirten 3 çocuk babası besici Aytaç Karagülle, "Fiyatları da 10 bin lira ile 14 bin lira arasında. Hayvanlar tamamen organik, yaylalarda beslediğimiz hayvanlar. Bu yıl asgari ücret artmasına rağmen fiyatlarda herhangi bir artış yapmadık" dedi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@