Kumpas mağduru subay Ali Ünsal; Haklarım geri verilsin

HAVA Kuvvetleri Komutanlığı'nda İstihbarat Üsteğmen olarak görev yaptığı sırada İzmir askeri casusluk davasında adı geçen ve hakkında 'Grup seks' iddiasıyla açılan dava sonrası ordudan atılan Ali Ünsal da, 'Kumpas mağduru'...

Haberler 21.08.2016, 10:48
Kumpas mağduru subay Ali Ünsal; Haklarım geri verilsin
HAVA Kuvvetleri Komutanlığı'nda İstihbarat Üsteğmen olarak görev yaptığı sırada İzmir askeri casusluk davasında adı geçen ve hakkında 'Grup seks' iddiasıyla açılan dava sonrası ordudan atılan Ali Ünsal da, 'Kumpas mağduru' olduğunu söyledi. Ordudan atılmasına neden olan askeri mahkemede tanıklık yapan ve kendisini yargılayanların şimdi Fethullahçı Terör Örgütü- Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY) soruşturması kapsamında tutuklandıklarını belirten Ünsal, "Tüm bunlar, benim kendileri gibi olmamam, vatanına ve milletine sadık bir subay olmam sebebiyle örgüt tarafından kumpas kurulduğunun açıkça kanıtıdır. Haklarımın geri verilmesini istiyorum" dedi.

Hava Kuvvetleri Komutanlığı'nda Hava İstihbarat Üsteğmen Ali Ünsal'ın adı İzmir’deki askeri casusluk ve fuhuş davasında yer aldı. Daha sonra Askeri Mahkeme’de yargılanan Ünsal’a, ayrıca 'Predatör uçuşlarını nöbet defterine kaydetmediği ve gizlilik dereceli bilgiyi şifrelemeden outlok programı üzerinden başka bir subaya gönderdiği' gerekçesiyle 2 kez 'Emre itaatsizlikte ısrar' suçundan 50 gün, predatör uçuşunun olduğu gün nöbet defterine meteorolojik nedenlerle uçuş olmadığı şeklinde not yazdığı gerekçesiyle Ünsal'a 'Hakikate muhalif evrak tanzim etmek' suçundan 5 ay hapis cezası verdi. Ayrıca mahkeme Üsteğmen Ali Ünsal'ın belirtilen suçlarla ilgili olarak Türk Silahlı Kuvvetleri'nden çıkarılmasına da karar verdi. 

12 AYRI ROZET VE TAKDİR ALDI 

Bursa’nın Gemlik İlçesi'ndeki bir fabrikada çalışan ve Türk Hava Kuvvetleri bünyesinde iken 10 yıllık görev süresi boyunca 12 ayrı rozet ve takdir belgesi alan Ünsal, adına açılan sahte Facebook hesabı ve bir ihbar mektubu ile yaşamının altüst olduğunu anlattı. 2003 yılında Hava Harp Okulu sınavlarını kazanıp Türk Silahlı Kuvvetleri saflarına katıldığını aktaran Ünsal, "İzmir Çiğli 2'nci Ana Jet Üs Komutanlığı'nda pilotaj eğitimi aldıktan sonra istihbarat subayı olarak Diyarbakır 8'inci Ana Jet Üssü’nde göreve başladım. 2011 yılında NATO bünyesinde Afganistan’a gönderildim. Başarılarım sebebiyle sicilime 100 tam not eklendi. Ancak, Afganistan’da görevli olduğum sırada adıma sahte Facebook hesabı açıldı. İzmir’deki askeri casusluk ve fuhuş davası dosyasında adım geçti" dedi. 

Başına gelen bütün olayların sorumlusu olar FETÖ’yü sorumlu tutan Ünsal, FETÖ örgütüyle aynı düşünce yapısında olmadığı için İzmir’deki casusluk dosyasına alınarak Türk Silahlı Kuvvetleri'nden ihraç edildiğini anlatırken, "Bu terör örgütü, fedakar bir çok ordu mensubunu düzmece deliller ile ihraç ettirme eylemlerine yıllar önce başlamış. Ben İzmir casusluk davasında sanık olarak yargılanmasam da, dava dosyasına bir şekilde adımı koydular ve beni ordudan atmak için düzmece iddialar ortaya attılar" diye konuştu.

"BENİ YARGILAYANLAR ŞİMDİ FETÖ’DEN TUTUKLU"

Diyarbakır'daki 2'nci Taktik Hava Kuvvet Komutanlığı Askeri Mahkemesi’nde yargılandığı sırada kendisine ceza veren askeri savcı ve hakimlerin şu anda FETÖ’den tutuklu bulunduklarını söyleyen Ünsal, şunları söyledi:
"Benim için askeri mahkemede aleyhime yalan yere tanıklık eden kişiler, bana ceza verenler şu anda FETÖ üyesi oldukları ve 15 Temmuz askeri darbesine iştirak ettikleri için tutuklanmışlardır. Tüm bunlar, benim kendileri gibi olmamam, vatanına ve milletine sadık bir subay olmam sebebiyle örgüt tarafından kumpas kurulduğunun açıkça kanıtıdır. Ben ve benim gibi mağdur olanlar hakkında geçmişte yapılan bu hukuksuzlukların idare tarafından tekrar incelenmesi, kaybolan haklarımızın geri verilmesi, aleyhimize açılmış olan tüm haksız ve hukuka aykırı bu dava ve soruşturmaların da düşürülmesini talep etmekteyiz."
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@