Küçük Emirhan, mektubuyla komandoları duygulandırdı

BOLU'da, ortaokul öğrencisi 13 yaşındaki Emirhan Çilli'nin, Güneydoğu'da bölücü terör örgütü ile mücadele eden komandolar için yazdığı, "Bizler sizin gibi koca yürekli ağabeylerim...

Haberler 19.04.2016, 11:05
Küçük Emirhan, mektubuyla komandoları duygulandırdı
BOLU'da, ortaokul öğrencisi 13 yaşındaki Emirhan Çilli'nin, Güneydoğu'da bölücü terör örgütü ile mücadele eden komandolar için yazdığı, "Bizler sizin gibi koca yürekli ağabeylerim sayesinde okulumuza rahatça gidip gelebiliyoruz" şeklindeki mektubu sosyal medyada beğeni topladı. Okul Müdürü, öğrencisini evinde ziyaret edip Türk bayrağı ve Kuran-ı Kerim verdi.

Behiye Baysal Ortaokulu 7-A sınıfı öğrencisi Emirhan Çilli, Güneydoğu'da PKK terör örgütüne yönelik operasyonlarda görev yapan Bolu 2'nci Komando Tugay Komutanlığı askerleri için mektup yazdı. Emirhan Çilli ve okuldaki diğer öğrencilerin yazdığı mektuplar, 2'nci Komanda Tugay Komutanlığı'na teslim edilerek Güneydoğu'daki askerlere gönderildi. Emirhan Çilli'nin, "Bizler sizin gibi koca yürekli ağabeylerim sayesinde okulumuza rahatça gidip gelebiliyoruz. Sokaklarda oynayıp gezebiliyoruz. Allah'ım sizlerin yardımcısı olsun. Sizler bizim için ailenizden ve özgürlüğünüzden vazgeçtiniz. İnşallah sizler de bir gün ailenize ve sevdiklerinize kavuşursunuz" şeklindeki mektubu, bu satırları okuyup etkilenen bazı askerler tarafından sosyal medyada yayınlandı.

Mektubun sosyal medyada da ilgi görmesi ardından Okul Müdürü Ali Rıza Karaibrahimoğlu, Yardımcısı Bayram Erden, Sosyal Bilgiler Öğretmeni Başak Sarı, Türkçe Öğretmeni Hatice Demirci ve BBP Bolu eski İl Başkanı Mahmut Alan ile birlikte öğrencisini ve ailesini evinde ziyaret ederek teşekkür etti. Emirhan Çilli'ye Türk bayrağı ve Kuran-ı Kerim verildi.

Emirhan Çilli, her zaman askerlerin yanında olduğunu söyledi. Okul Müdürü Ali Rıza Karaibrahimoğlu ise "Okulumuzda 50-60 öğrenci askerlerimiz için mektup yazdı. Mektuplardan bir tanesi de Emirhan Çilli'ye ait. Diğer öğrencilerimiz de mektup yazdı ama bu öğrencimiz biraz daha yürekten yazmış. Okulumuzda böylesi vatanını ve milletini seven çocukların yetişmesi bizleri de çok sevindirdi. Bunun için kendisini ve ailesini ziyaret ederek kutlamak istedik" dedi.
Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@