Köy yoluna 100 kilo patlayıcı tuzakladılar

100 kiloluk el yapımı patlayıcı düzeneği, farkeden köylülerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen güvenlik güçleri tarafından imha edildi.

Haberler 27.10.2015, 00:08
Köy yoluna 100 kilo patlayıcı tuzakladılar

 

BATMAN'ın Hasankeyf İlçesi'nde, köy yoluna döşenen ve amonyum nitrat ile desteklenen 100 kiloluk el yapımı patlayıcı düzeneği, farkeden köylülerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen güvenlik güçleri tarafından imha edildi.

Hasankeyf İlçesi'ne bağlı Palamut Köyü, Koyunlu Mezrası yoluna döşenen, amonyum nitrat ile desteklenen 100 kiloluk, el yapımı patlayıcı düzeneğini köylüler son anda farketti.

Köylülerin haber vermesi üzerine olay yerine gelen jandarma ekipleri çevre güvenliği aldıktan sonra bölgeye çağrılan bomba imha uzmanı ekipler, patlayıcı düzenek üzerinde bir süre inceleme yaptı.

Daha sonra alınan çevre güvenliğinin ardından, patlayıcı kontrollü olarak imha edildi. Patlama sırasında köy yolunda büyük bir çukur meydana gelirken, Karayolları ekipleri hasar gören köy yolunu onararak, araç ve yaya trafiğine kapatılan yolu açılmasını sağladı.

 

 

Kaynak: medyahaber

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@