Köy Korucuları: Yoğun Tartışmalarla Çıkan İç Güvenlik Paketi Neden Uygulanmıyor?

Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen çok yoğun tartışmalar sonucu çıkan iç güvenlik paketinde yüzlerini kapatarak sokaklara çıkıp terör estirenlere, patlayıcı madde taşıyanlara karşı çok sert müdahale öngörüldüğünü belirterek, “En son Suruç olayı sonrası başta İstanbul ve Cizre de olmak üzere sokağa çıkanlar yüzlerini kapatarak ellerindeki otomatik makineli tüfeklerle terör estirmiş halkımızın canına ve malına kastetmişlerdir. Bunlara karşı yasalaşan İç Güvenlik Paketindeki kanunların uygulanmaması son derece yanlış bir tutum olup bu tür davranışlar bunları cesaretlendirmektedir” dedi.

Haberler 23.07.2015, 15:47
Köy Korucuları: Yoğun Tartışmalarla Çıkan İç Güvenlik Paketi Neden Uygulanmıyor?

ANKARA(ANKA) - Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen çok yoğun tartışmalar sonucu çıkan iç güvenlik paketinde yüzlerini kapatarak sokaklara çıkıp terör estirenlere, patlayıcı madde taşıyanlara karşı çok sert müdahale öngörüldüğünü belirterek, “En son Suruç olayı sonrası başta İstanbul ve Cizre de olmak üzere sokağa çıkanlar yüzlerini kapatarak ellerindeki otomatik makineli tüfeklerle terör estirmiş halkımızın canına ve malına kastetmişlerdir. Bunlara karşı yasalaşan İç Güvenlik Paketindeki kanunların uygulanmaması son derece yanlış bir tutum olup bu tür davranışlar bunları cesaretlendirmektedir” dedi.

Sözen yazılı açıklamasında ülkenin bu noktaya gelmesine bölgede ve ülke genelinde yıllarca uygulanan yanlış politikalar ve müsamahalı tutumların neden olduğunu bildirdi.

Kanunların herkese eşit şekilde uygulanmadığını anlatan Sözen, “Bu yanlış uygulamalar terör yandaşlarını teşvik etmektedir. Bunların Devlete ve vatandaşa verdiği zararlar devlet tarafından tanzim edilerek çok bütün yanlışlıklar yapılmaktadır. Devletin ve vatandaşın mallarına verilen zararlar bu zararı veren kişilerden tanzim edilmesi lazım. Bu kişiler çocuk yaşta ise, ailesinden tanzim edilmesi gerekmektedir. Yoksa her yanlış yapanın yanlışı yanına kar kaldığı müddetçe işler daha da kötüye gidecektir” dedi.

Suruç sonrası hain ve alçak saldırıları nefret ve şiddetle kınadıklarını kaydeden Sözen, “Ayrıca Suruç’ta canlı bombanın patlaması sonucu hayatını kaybedenler devletin birliğini beraberliğini bozmaya ve Türkiye Cumhuriyeti Devleti aleyhine girişimlerde bulunduklarını hepimiz biliyoruz. Buna rağmen Terör ve şiddet kimden gelirse gelsin Terörün ve şiddetin her türlüsünü kınıyoruz.

-“FİGEN YÜKSEKDAĞ İÇİNDEKİNİ DIŞA VURDU”-

Ziya Sözen HDP Eş genel başkanı Yüksekdağ’ın “Biz parti olarak sırtımızı YPJ ye PYD ye YPG ye yaslıyoruz ve bundan da gurur duyuyoruz” şeklindeki açıklamaları ile HDP’nin bütün terör örgütleri ile zaten bilinen bağlarının kanıtlandığını belirtti.

Sözen “Suruç sonrası daha düne kadar barış, kardeşlik ve demokrasi söylemleri kullanan bir siyasi partinin genel başkanı biz halk olarak başımızın çaresine bakarız diyerek üstü kapalı vatandaşı sokaklara çağırarak 6-7 Ekim olaylarında yarım bıraktığı işi tamamlamak istemiştir. Halkımız 6-7 Ekim olayları gibi davranmamış ve sağduyulu davranmayı tercih etmiştir” dedi. (ANKA)

(HM/ORH)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@