Kosgeb'den Ücretsiz Girişimcilik Eğitimi Programları Başladı

İş hayatına atılmak isteyen ve girişimci olanlar detaylar haberimizde

Haberler 09.01.2016, 00:24
Kosgeb'den Ücretsiz Girişimcilik Eğitimi Programları Başladı

Yıllardır KOBİ’leri (yani tam adıyla Küçük ve Büyük Ölçekli İşletmeler ) destekleyen onlara ülke içerisinde ve küresel piyasada etkin bir konuma getirebilmek adına çalışan Kosgeb ,(Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeleri Destekleme ve Geliştirme İdaresi Başkanlığı) küçük ölçekli veya büyük ölçekli işletmelere ve işletmecilerine vizyon kazandırabilmek adına politikalar yürütmektedir. Bu politikaların amacı gelişen ekonomiye ve küreselleşen dünya şartlarına uygun işletmeleri iç piyasaya ve küresel pazara sunabilmek.

Kobi’ler üzerine sürekli politikalar üreten kurum, kuruluşların rekabet gücünü artırabilmesi ayrıca girişimcilerin piyasa şartlarına her daim uyum sağlayabilmesi için sürekli destek programları hazırlar. Girişimcilere hazırlanan programlar sayesinde işletmelerin sosyal ve ekonomik kalkınmadan pay alabilmelerini ve sürekli gelişmelerini amaçlar. Kobi’ lere sağlanan nitelikli destek programları kapsamında Kosgeb; 2016 yılı içerisinde açılan ve açılacak olan tamamen ücretsiz Uygulamalı Girişimcilik Eğitim programlarını ülkemizin birçok il ve ilçe merkezinde faaliyete geçirmeyi planlamak.

Ücretsiz Eğitim Programları için www.kosgeb.gov.tr adresini ziyaret edebilirsiniz

Eğitim yapılacak illerin isimleri aşağıdaki resimde yer almaktadır Siteyi ziyaret edip program detaylarını öğrenebilirsiniz.

1-002.jpg2.jpg3-001.jpg

 

 

 

 

 

Kaynak: Mymemur

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret Omni Ticaret
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?

Gelişmelerden Haberdar Olun

@