Koruculardan Hdp'li Zeydan'a Yanıt: Alçakça, Küstahça

Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, HDP Milletvekili Abdullah Zeydan’ın “PKK Türkiye’yi ve Ortadoğu’yu güller bahçesine çevirmek için ortaya çıkmış barış ve halk hareketidir.

Haberler 28.07.2015, 11:20
Koruculardan Hdp'li Zeydan'a Yanıt: Alçakça, Küstahça

-Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, HDP Milletvekili Abdullah Zeydan’ın “PKK Türkiye’yi ve Ortadoğu’yu güller bahçesine çevirmek için ortaya çıkmış barış ve halk hareketidir. Eğer PKK Türkiye’yi güller bahçesine çevirmek istemeseydi, PKK’nın öyle bir gücü var ki, sizi tükürüğüyle boğar” şeklindeki sözlerini “alçakça, küstahça ve maksadını aşmış” şeklinde niteledi.

ANKARA (ANKA) - Anadolu Köy Korucuları ve Şehit Aileleri Konfederasyonu Başkanı Ziya Sözen, HDP Milletvekili Abdullah Zeydan’ın “PKK Türkiye’yi ve Ortadoğu’yu güller bahçesine çevirmek için ortaya çıkmış barış ve halk hareketidir. Eğer PKK Türkiye’yi güller bahçesine çevirmek istemeseydi, PKK’nın öyle bir gücü var ki, sizi tükürüğüyle boğar” şeklindeki sözlerini “alçakça küstahça ve maksadını aşmış” şeklinde niteledi. Sözen, “Abdullah Zeydan bunu çok iyi bilsin ki eğer bu ülkede tükürük savaşı yapılacaksa sadece korucu camiası olarak tükürsek PKK da, PKK’yı destekleyenler de tükürükte boğulurlar. Kimse Türkiye Cumhuriyeti Devletine tükürme haddine ve hakkına sahip değildir” dedi.

Yazılı açıklamasında, Zeydan’ın, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne duyduğu kini, nefreti dışarı yansıttığını kaydeden Sözen, “Bu sözleri söyleyen birinin ruh hastası olduğunu, şizofreni hastası olduğunu düşünüyoruz. PKK bu ülkede içinde çocuk ve kadınlardan bulunduğu 35 bin insanın ölmesine on binlerce insanın yaralanmasına, yüz binlerce insanın evini terk edip göçmesine, yüz binlerce kamu veya özel şahıslara ait araçların yakılmasına, kanın gözyaşının dökülmesine sebep olan, bu olayların emrini veren PKK nasıl oluyor da bu ülkeyi gül bahçesine çevirmek istemektedir?” diye sordu.

Çözüm sürecini, Hükümetin bütün iyi niyetine rağmen bozan tarafın PKK ve HDP olduğunu anlatan Sözen, “Hükumetin iyi niyeti suistimal edilmiştir. Bir taraftan insanları öldürerek diğer taraftan çözüm sürecini istiyoruz demek samimiyetten uzak bir tutumdur. Çözüm sürecinin ilk adımı PKK’nın ve KCK’nın silahlarını bırakıp devletimize teslim olması ya da yurt dışına çıkmasıdır. Bu olmadan silahların gölgesinde çözüm sürecinden bahsetmek yanlıştır” dedi.

“Kürt halkını savunuyorum” diye ortaya çıkan PKK’nın 30 yıldır en büyük zararı Kürt halkına verdiğini belirten Sözen, “30 yıldır Kürt halkına giden hizmetleri engelleyen, Kürt halkının temiz duygularını suistimal eden, İnsanların ölmesinden zevk alan, kan ve gözyaşından beslenen, Kürt halkının örf adet gelenek ve göreneklerine uymayan, binlerce Müslüman Kürt halkını katleden marksist, leninist, ateist bir örgüttür. PKK Çanakkale de Sarıkamış ta Dumlupınar da Sakarya da atalarımızı yenemeyen haçlı zihniyetinin ülkemize karşı kullandığı maşalık görevini yapan taşeron bir örgüttür” dedi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

 

Yorumlar (0)
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
banner1037

Gelişmelerden Haberdar Olun

@