Korucu Serbest 6400 Kâse Yoğurt Gasp Edildi

Van’ın Çatak ilçesinde teröristler tarafından kaçırılan Köy Korucusu serbest bırakıldı.

Haberler 18.08.2015, 21:51
Korucu Serbest 6400 Kâse Yoğurt Gasp Edildi

ANKARA(ANKA) – Van’ın Çatak ilçesinde teröristler tarafından kaçırılan Köy Korucusu serbest bırakıldı. İkisi kadın beş bölücü terörist Şırnak Beytüşebbap İlçesi Hisarkapı mevkiinde karayolunu kesti. Bir vatandaşa ait aracı durduran teröristler, araçta bulunan 6 bin 400 kâse yoğurdu gasp etti.

TSK, internet sitesinde dün gerçekleştirilen terör olayları konusunda şu bilgileri verdi:

Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Erzurum-Ardahan karayolu kesilerek, bir yolcu otobüsü yakıldı. Durdurulmaya çalışılan minibüslerden birinin kaçma teşebbüsünde bulunması üzerine ateş açıldı ve minibüs şoförü hayatını kaybetti. 17 Ağustos 2015 günü saat 15.40 sıralarında keşif maksadıyla bölgede bulunan unsurlara saldırı düzenlendi, bir Geçici Köy Korucusu şehit oldu.

Bitlis / Hizan İlçe merkezinde, İlçe Jandarma Komutanlığı ve İlçe Emniyet Müdürlüğüne uzun namlulu silahlar ile saldırıda bulunuldu. Güvenlik güçleri anında karşılık verdi, saldırı sonucunda bir Jandarma Uzman Onbaşı yaralandı.

Bölücü Terör Örgütü mensupları tarafından, Tatvan Jandarma Özel Harekât Tabur Komutanlığı Nizamiyesine yaklaşan plakası belirsiz bir araçtan beş altı el ateş edilerek silahlı saldırıda bulunuldu.

Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Van/Çatak İlçesi Övecek Mahallesinde, Siirt-Çatak karayolu trafiğe kapatıldı, durdurulan bir Geçici Köy Korucusu kullanmış olduğu minibüs ile birlikte kaçırıldı. Kaçırılan Geçici Köy Korucusu, aynı gün saat 20.00 sıralarında ailesini cep telefonundan aradı. Bölücü Terör Örgütü mensuplarının kendisini Dalbastı Mahallesinde serbest bıraktığını belirten Korucu 18 Ağustos günü eve geleceğini söyledi.

Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Tunceli-Ovacık kara yolu kesildi, propaganda ve kimlik kontrolü yaparak trafik akışını belli bir süre engelleyen teröristler üç aracı yaktı. Kara yolu saat 19.40 sıralarında trafiğe açıldı.

Bölücü Terör Örgütü mensubu ikisi kadın beş terörist Şırnak / Beytüşebbap İlçesi Hisarkapı mevkiinde karayolunu kesti bir vatandaşa ait araç durduruldu, araçta bulunan 6.400 kase yoğurt gasp edildi.

Bölücü Terör Örgütü mensubu silahlı bir grup terörist tarafından, Diyarbakır / Lice İlçesi mülkî sınırları içerisinde, Diyarbakır-Bingöl karayolu Lice-Kayacık yol ayrımında kesildi ve sivil bir otomobil gasp edildi.

Şanlıurfa / Ceylanpınar’da hudut unsurlarına, bir terörist silahsız ve teçhizatsız olarak teslim oldu.

Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Kars / Sarıkamış İlçesinde, arazide odun toplayan iki şahıs tehdit edildi, şahıslara ait iki traktör ile üç cep telefonu gasp edildi.

Bölücü Terör Örgütü mensubu bir grup terörist tarafından, Sivas / Divriği ilçesi Kemerkol Tepe mevkiinde, bir metal sandık içerisine yerleştirilmiş 20 kilogram ağırlığında El Yapımı Patlayıcı bulundu. Patlayıcı, İl Jandarma Komutanlığı Patlayıcı Madde İmha Timi tarafından yerinde imha edildi. (ANKA)

(ORH/ÖZK)

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@