Koronavirüsün yeni bir özelliği ortaya çıktı! Açlıktan öldürüyor

Koronavirüsle ilgili yapılan araştırmalara bir yenisi daha eklendi. Araştırmaya göre Covid-19'un etrafındaki hücreleri açlıktan öldürdüğü ortaya çıktı.

Gündem 15.09.2020, 17:05
Koronavirüsün yeni bir özelliği ortaya çıktı! Açlıktan öldürüyor

Bilim dünyası, çıktığı günden bu yana tüm dünyada şaşkınlık yaratarak büyümeye devam eden koronavirüs salgını ile incelemelerine devam ediyor. Virüsün daha önce insanlık tarihinde bir salgına yol açmaması nedeniyle de çok yeni olduğu biliniyor.

The New York Times gazetesinde yer alan habere göre, yeni yapılan bir çalışma, bazı insanlarda korona virüsün beyin hücrelerini istila edip kendi kopyalarını yapmak için onları ele geçirdiğini öne sürdü. Virüsün ayrıca yakındaki tüm oksijeni emdiği ve komşu hücreleri açlıktan öldürdüğü açıklandı.

Virüsün beyne nasıl ulaştığı veya bu yıkım yolunu ne sıklıkla başlattığının belirsiz olduğunu kaydeden bilim insanları, beyin enfeksiyonunun nadir görüldüğünü ancak bazı insanların genetik geçmişlerinin, yüksek viral yüklerinin veya diğer nedenlerden dolayı daha duyarlı olabileceğini kaydetti.

Yale Üniversitesi'nde çalışmayı yöneten İmmünolog Akiko Iwasaki, "Beyin enfekte olursa, ölümcül bir sonucu olabilir" dedi.

Yorumlar (0)
Yeni Nesil e-Ticaret:OmniTicaret
APK Dayı'dan hile apk indirebilirsiniz.
Günün Anketi Tümü
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
Üniversiteli İşçilerin Statü Değişikliği Talebini Haklı Buluyor musunuz?
bayan gömlek instax SEO Stratejileri ile Kalıcı Çözümler!

Gelişmelerden Haberdar Olun

@