Konya'da Yolcu Otobüsü Park Halindeki Otomobile Çarparak Şarampole Devrildi: 5 Ölü, 38 Yaralı!

Konya'nın Karapınar ilçesinde felaketle sonuçlanan bir trafik kazası meydana geldi. Bu kaza sonucunda 5 kişi ölürken 38 kişi de yaralandı.

Konya'da Yolcu Otobüsü Park Halindeki Otomobile Çarparak Şarampole Devrildi: 5 Ölü, 38 Yaralı!

Konya'nın Karapınar ilçesinde feci bir trafik kazası gerçekleştir. Şarampole devrilen bir tırın şoförüne yardım etmek için duran sürücünün otomobiline arkadan gelen yolcu otobüsü çarpttı.

TIR, OTOMOBİL VE OTOBÜS ŞARAMPOLE DEVRİLDİ!

Konya Karapınar'da çok feci bir trafik kazası meydana geldi. Gece saat 03:30 sıralarında Konya – Adana karayolu Karapınar mevkii yakınlarında akıllara durgunluk veren bir kaza gerçekleşti. Ahmet Kurt yönetimindeki tır yoldaki buzlanma nedeniyle şoförünün kontrolünden çıkarak şarampole devrildi. O sırada aynı yolda seyir halinde olan bir otomobil kaza yapan tırın şoförüne yardımcı olabilmek amacıyla aracını yolun sağ tarafına park etti. Ardından ise tır şoförünün yanına giderek yardım etti.Bu sırada ise seyir halindeki bir yolcu otobüsü yolun sağ tarafına park edilmiş otomobile çarpttı.

5 KİŞİ ÖLDÜ 38 KİŞİ YARALANDI!

Çarpışma sonucunda meydana gelen savrulma ile hem tır hem de otobüs şampole devrildi. Kaza sırasında otomobilde bulunan 2 kişi ile otobüste bulunan 3 kişi olmak üzere toplam 5 kişi hayatını kaybetti. 38 kişi ise kazadan yaralı olarak kurtarılarak ambulanslarla Konya'daki ve Karapınar'daki hastanelere kaldırılarak tedavi altına alındılar.

Feci kazada hayatını kaybeden vatandaşların kimliklerinin belirlenmesi için çalışma başlatıldığı açıklanırken kazayla alakalı olarak soruşturma başlatıldığı bildirildi.

Kamugundemi.com

Yorumlar (0)

Gelişmelerden Haberdar Olun

@